.
.
.

وزیر لهستانی بدشانس ساعاتی قبل از ادای سوگند به کرونا مبتلا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پرزمیسلاو شارنیک که قرار بود روز دوشنبه پنجم اکتبر 2020 به عنوان وزیر آموزش و پرورش ملی لهستان سوگند یاد کند، ساعاتی قبل از برگزاری این مراسم به کرونا مبتلا شد.

سخنگوی دولت لهستان در صفحه توئیترش نوشت به دلیل مثبت اعلام شدن تست کرونای آقای شارنیک، نخست وزیر لهستان از رئیس‌جمهوری این کشور خواست مراسم ادای سوگند وزیر که قرار بود عصر دوشنبه در کاخ ریاست‌جمهوری برگزار شود، را به تاخیر بیاندازد.

ماتیوس مواروویسکی نخست‌وزیر لهستان پرزمیسلاو روز چهارشنبه 30 سپتامبر 2020 شارنیک را به عنوان وزیر آموزش و پرورش ملی این کشور به آندری دودا رئیس‌جمهوری معرفی کرده بود ولی کرونا تا اطلاع ثانوی مانع دستیابی وزیر بدشانس به منصب وزارت شد. در مراسم معرفی شارنیک، او و نخست‌وزیر و دیگر اعضای دولت لهستان ماسک به صورت داشتند.

سخنگوی دولت لهستان تاکید کرد همه افرادی که با آقای شارنیک در ارتباط بوده‌اند، اقدامات ذکر شده در دستورالعمل‌های مربوط به کرونا را انجام خواهند داد. هنوز مشخص نیست که آیا کسی از اعضای دولت لهستان به دلیل ارتباط با وزیر آموزش و پرورش ملی این کشور به قرنطینه خواهد رفت یا خیر.

پرزمیسلاو شارنیک هم در صفحه توئیترش نوشت که پس از احساس سردرد در صبح روز دوشنبه، تست کرونا داده و نتیجه این تست مثبت اعلام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم