.
.
.

اردوغان طرفداری کامل خود از آذربایجان را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رجب‌طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه روز دوشنبه پنجم اکتبر 2020 پس از جلسه هیات دولت این کشور اعلام کرد که «ترکیه همیشه در کنار آذربایجان ایستاده بوده و به این موضوع ادامه خواهد داد.»

اردوغان در سخنانی که از تلویزیون تی‌آرتی پخش شد، گفت: «ملت آذربایجان متحمل رنج‌های بسیار شد و گروه مینسک هیچ کاری از پیش نبرد.»

او تاکید کرد: «ترکیه در کنار تلاش‌های آذربایجان برای احقاق حقوق این کشور می‌ایستد.»

او خطاب به آذربایجان گفت: «پیروزی‌هایی که نیروهای مسلح آذربایجان به دست آوردند را تبریک می‌گوییم و ما در این پیروزی‌ها در کنار شما هستیم.»

پیش از این ینس شتولنبرگ دبیرکل ناتو از ترکیه به عنوان همپیمان دیرین آذربایجان خواسته بود از نفوذ خود برای کاهش درگیری‌های در منطقه ناگورنو قره‌باغ استفاده کند.

این اظهارات شتولنبرگ پس از دیدار او با مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه مطرح شد. درگیری میان جدایی‌طلبان ارمن و ارتش آذربایجان وارد هفته دوم خود شده و تا کنون 250 کشته بر جای گذاشته است.

رجب‌طیب اردوغان پیش از این از مسلمانان آذربایجان خواسته بود به اقدامات نظامی خود برای بازپس‌گیری مناطقی که در جنگ‌های دهه 90 از دست داده‌اند، ادامه دهند. در درگیری‌های خونبار دهه 90 بیش از 30 هزار نفر کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم