فریاد انتقام از چین پس از ابتلای ترامپ به کرونا؛ «پکن باید حساب پس بدهد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اطلاعات حاکی از آن است که ابتلای دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌تواند منجر به عقب ماندن او از کارزار انتخاباتی به مدت دو هفته شود.

در اقدامی که ممکن است آتش جنگ بین چین و آمریکا را بر سر پرونده‌های مختلف از جمله شیوع اولیه کرونا، بیش از پیش شعله‌ور کند، کلی لوفلر سناتور جمهوری‌خواه خواستار آن شد که چین به عنوان مسئول ابتلای ترامپ به کرونا و خسارات وارده به ایالات متحده در نتیجه شیوع پاندمی شد.

لوفلر، سناتور زن جمهوری‌خواه از ایالت جورجیا، روز جمعه در توییتی نوشت: «به یاد داشته باشید: چین این ویروس را به رئیس‌جمهوری و بانوی اول ما داده است. ما باید آنها را وادار به پاسخگویی بکنیم.»

سخنان این سیاستمدار آمریکایی پس از ابراز شد که ابتلای رئیس‌جمهوری آمریکا ممکن است منجر به عقب ماندن او از مبارزات انتخاباتی برای مدت دو هفته و پیش از برگزاری انتخابات در اوایل ماه آینده میادی شود.

«ویروس چین»

یادآوری می‌شود که ویروس جدید کرونا اواخر سال گذشته در شهر ووهان چین نشأت گرفت و پس از آن بود که با انشتار در سراسر جهان تبدیل پاندمی فراگیری شود که همه کشورها را چالش کشیده است.

دونالد ترامپ شخصا بارها پکن را به دلیل «عدم مهار ویروس»، که آن را «ویروس چین» نامید، مقصر دانست.

این در حالی است که سایر اعضای کنگره نیز پیشتر خواستار اقدامات تنبیهی مالی علیه چین شدند، به‌طوری‌که که سناتور جمهوری‌خواه «مارتا ماکسالی» از آریزونا و «مارشا بلکبرن» از تنسی در ماه اوت گذشته لائحه‌ای را ارائه دادند که به موجب آن چین می‌بایست 1.6 تریلیون دلار به سبب نقشی که در شیوع کرونا داشت پرداخت کند.

پیش‌نویس لایحه مشابهی نیز توسط مارک گرین نماینده جمهوریخواه از تنسی ارائه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم