سناتور فرانسوی: تمایزی میان حزب الله واخوان المسلمین وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ناتالی گولیه عضو مجلس سنای فرانسه شنبه 4 اکتبر در مصاحبه با العربیه تاکید کرد که نباید تمایزی بین حزب الله و اخوان المسلمین قائل شد.

وی افزود که تفاوت کذاشتن میان دو جناح نظامی و سیاسی حزب الله، واقع بینانه نیست.

Advertisement

قلمداد کردن حزب الله با دو شاخه آن به عنوان سازمانی تروریستی

این سناتور فرانسوی در پیج فیسبوک خود اعلام کرد که در صدد ارائه نامه‌ای به پارلمان برای درخواست از امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در مورد قلمدادن کردن حزب الله لبنان در هر دو شاخه نظامی و سیاسی آن به عنوان سازمانی تروریستی است.

در نامه سرگشاده گولیه به رئیس جمهوری فرانسه که جمعه 2 اکتبر در صفحه فیسبوک او انتشار یافت آمده است که مهمترین گام در حال حاضر، مبارزه با افراط گرایی و تصمیم‌گیری مطابق با اصل مساوات و قانون مداری است و به همین دلیل زمان بازداشتن گروه هایی فرارسیده که مستقیم یا غیر مستقیم بر تمامی منابع دست اندازی می‌کنند.

جایی برای گذشت و تسامح وجود ندارد

وی افزود که پارلمان به سادگی می‌تواند با درخواست او موافقت کند زیرا با وجود تمامی کمک‌های خیریه‌ای که برای این گروه‌ها در خاک فرانسه جمع‌آوری شد، دیگر مجالی برای تسامح و گذشت در قبال آنها وجود ندارد.

به گفته گولیه زمان آن رسیده که فرانسه به همسایه خود آلمان پیوسته و از تفاوت گذاشتن میان دو بخش سیاسی و نظامی حزب الله دست کشیده و آن را سازمانی تروریستی قلمداد کند.

شایان ذکر است که ماکرون چند روز پیش در پی استعفای مصطفی ادیب نخست وزیر معرفی شده لبنان برای تشکیل کابینه در گفتاری تند خطاب به سیاست مداران لبنانی، انتقادات شدیدی را متوجه حزب الله ساخت که ناشی از اشکال تراشی های باصطلاح محور دو جانبه شیعه (حزب الله و امل ) در امر تشکیل کابینه ادیب بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم