خطوط هواپیمایی سنگاپور هواپیماهایش را به رستوران تبدیل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی بحران کرونا و ضربات اقتصادی سهمگینی که به اقتصاد جهانی و به ویژه صنعت هوانوردی تجاری وارد آمده، برخی شرکت‌های هواپیمایی اقدام به انجام ایده‌های غیرمعمول برای کسب درآمد و جبران خسارت روی آورده‌اند. ایده‌های «پرواز بی‌مقصد» و «غذایت را در ایرباس بخور» از جمله این ایده‌ها هستند.

خطوط هواپیمایی سنگاپور در همین راستا اقدام به تاسیس رستوران در هواپیماهای A380 کرده و با شعار «غذایت را در ایرباس بخور» مشتریانش را ترغیب به حضور در این رستوران‌ها کرد.

این شرکت پیش از این قصد داشت به مانند چند شرکت هواپیمایی دیگر مانند هواپیمایی کانتاس، ایده «پرواز بی‌مقصد» را اجرا کند ولی در اجرای این ایده ناکام ماند.

پروازهای بدون مقصد، پروازهایی هستند که برای مسافرانی که به دلیل کرونا از سفر بازمانده‌اند ولی علاقه دارند بار دیگر لذت پرواز را بچشند طراحی شد.

شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا که یکی از اولین مجریان این بود، روز جمعه 18 سپتامبر 2020 اعلام کرد بلیط‌های پرواز بی‌مقصدش تنها در عرض 10 دقیقه به فروش رفتند. این پرواز که مدت آن هفت ساعت اعلام شده برای کسانی است که پس از در خانه ماندن طولانی، خواهان تجربه مجدد سفر هستند و هواپیمای حامل این مسافران پس از هفت ساعت در همان جایی که از آن برخاسته بود، به زمین خواهد نشست.

هواپیمای بوئینگ 787 دریملاینر این پرواز در ارتفاعی اندک و بر فراز مراکز گردشگری مهمی مانند سازند صخره‌ای اولورو در بخش جنوبی قلمرو شمالی در استرالیای مرکزی و دیواره بزرگ مرجانی در شرق استرالیا و اقیانوس آرام که بزرگ‌ترین مجموعهٔ صخره‌های مرجانی در دنیا به‌شمار می‌آید و همچنین بندر سیدنی به پرواز درآمده و سپس در مقصد که همان مبداء است، به زمین خواهد نشست.

خبرگزاری بلومبرگ روز سه‌شنبه اعلام کرد که شرکت هواپیمایی سنگاپور از هفته‌های آینده رستوران‌هایی تحت عنوان « A380 چانگی» افتتاح می‌کند که مشتریان می‌تواند در هواپیماهای A380 که روی زمین مانده‌اند؛ غذا بخورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید