تعداد فوتی‌های کرونا در جهان از مرز یک میلیون تن فراتر رفت

سازمان جهانی بهداشت؛ آمار بیش از این است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در حالی که شمار فوتی‌های مبتلا به ویروس جدید کرونا در جهان تا به امروز سه‌شنبه 29 سپتامبر 2020 از مرز یک میلیون فراتر رفته است، سازمان جهانی بهداشت اما افزود که شمار جانباختگان، ممکن است بیش از تعداد اعلام شده باشد.

بنا به گزارش آماری تهیه شده از سوی خبرگزاری رویترز در هر 24 ساعت در جهان 5400 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست می‌دهند.

سازمان جهانی بهداشت در این راستا گفته که تعداد رسمی فوتی‌های اعلام شده ممکن است از شمار کلی و عملی کسانی که جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند، کمتر باشد.

طبق گزارش رویترز آمار فوتی‌های کرونا همراه با افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری افزایش یافته و تا صبح سه‌شنبه 29 سپتامبر 2020 به بیش از یک میلیون فراتر رفته است.

به دلیل بیماریهای مرتبط با ویروس جدید کرونا شمار جانباختگان کرونایی تنها طی دوره سه ماهه اخیر مضاعف شده و از نیم میلیون به بیش از یک میلیون افزایش یافته است که در این میان کشورهای ایالات متحده آمریکا، برزیل و هند از نظر تعداد فوتی‌ها در صدر جدول قرار گرفته‌اند.

بنا به گزارش رویترز و طبق میانگین فوتی‌های روزانه اعلام شده تا ماه سپتامبر در هر دوره 24 ساعته بیش از 5400 تن جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید -19 از دست می‌دهند.

این تعداد به میانگین 226 فوتی در هر ساعت یا یک فوتی در هر 16 ثانیه است و برای مثال طی هر مسابقه 90 دقیقه‌ای فوتبال 340 تن در جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست می‌دهند.

کشورهای ایالات متحده، برزیل و هند نزدیک به %45 از تعداد کل فوتی‌های کرونا در جهان را تشکیل می‌دهند. و این در حالی است که منطقه آمریکای لاتین به تنهایی بیش از یک سوم فوتی‌های کرونا در جهان را به ثبت رسانده است.

از طرفی یک مقام سازمان جهانی بهداشت شامگاه دوشنبه اعلام کرد که تعداد رسمی فوتی‌های کرونای اعلام شده در سطح جهان ممکن است از تعداد کلی و عملی ‌آن کمتر باشد که این نشان می‌دهد احتمالا تعداد فوتی‌های کرونا عملا بیش از یک میلیون فوتی باشد.

شایان ذکر است پیش‌تر و همزمان با نزدیک شدن آمار کلی فوتی‌های کووید -19 به یک میلیون تن در جهان، سازمان جهانی بهداشت هشدار داده بود چنانچه تلاش‌های هماهنگی از سوی کشورها و افراد برای مقابله با بحران کرونا انجام نشود احتمال افزایش آمار فوتی‌های کرونا به 2 میلیون تن بعید نخواهد بود.

مایکل راین مدیر برنامه اورژانس در سازمان جهانی بهداشت در ویدیو کنفرانسی در پاسخ به سوالی درباره احتمال افزایش شمار فوتی‌ها به 2 میلیون تن گفته بود قبل از رسیدن به آمار دو میلیونی چنانچه به آمار یک میلیون فوتی‌ کنونی عمیق تر فکر کنیم برای ما آماری هولناک خواهند بود. آیا ما آمادگی انجام هر کاری برای غلبه بر این تعداد را داریم؟

مدیر برنامه اورژانس سازمان جهانی بهداشت در ادامه گفت « اگر همه ما تلاش‌هایمان را به کار نگیریم متاسفانه ارقامی که اکنون تنها به عنوان تصور ذهنی مطرح می‌شوند در آینده‌ای نزدیک بسیار محتمل خواهند بود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید