پمپئو: قاسم سلیمانی را کشتیم و جهان را امن‌تر کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا با اشاره به کشتن قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه ایران گفت که ملت آمریکا خواهد فهمید که دستاوردهای دولت ترامپ جهان را امن‌تر کرد.

پمپئو از شبکه «فاکس‌نیوز» انتقاد کرد و گفت که این شبکه درباره دستاوردهای سیاست خارجی دولت دونالد ترامپ دست به «فریب عمدی ملت آمریکا» می‌زند.

او گفت که رسانه‌های اصلی و به ویژه درون آمریکا دستاوردهای سیاست خارجی دولت ترامپ را پوشش نمی‌دهد و ملت آمریکا باید بداند به دلیل سیاست‌های ترامپ جهان امن‌تر و زندگی آمریکایی‌ها بهتر شده است.

وزیر امور خارجه گفت که نتایج سیاست‌های دولت ترامپ را به چشم خود دیده و در این زمینه به کشته شدن قاسم سلیمانی، تغییرات روی داده در خاورمیانه، توان اقتصادی آمریکا برای مدیریت شرکا و همپیمانان در زمینه منزوی کردن ایران و محروم کردن این کشور از درآمدهایی که صرف تامین مالی تروریسم می‌کرد، اشاره کرد.

او در ادامه توضیح داد که دونالد ترامپ بازی را به شیوه صحیح اداره کرده و بسیاری از مشکلات را حل کرد تا آمریکا شکوفاتر و امن‌تر شود.

پمپئو درباره دیگر رسانه‌ها هم گفت که رسانه‌های سنتی مانند واشنگتن‌پست، نیویورک‌تایمز و غیره در پوشش و تصویر حقیقت کوتاهی کردند اما او به ملت آمریکا ایمان دارد و می‌داند که ملت آمریکا همه چیز را می‌بینید و درباره این موضوع که دولت ترامپ زندگی در آمریکا را بهتر کرد، با او هم‌نظر است.

قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید