هند تلفن همراه هوشمند 54 دلاری می‌سازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت هندی «جئو» که بزرگترین شرکت ساخت تلفن همراه در این کشور است، تصمیم دارد به همراه دیگر سازندگان محلی حدود 150 تا 200 میلیون دستگاه تلفن همراه هوشمند بسازد که هر دستگاه آن تنها 54 دلار قیمت دارد.

تلفن همراه هندی که قرار است شرکت جیو بسازد با سیستم عامل آندروید کار می‌کند و این شرکت پیش‌بینی می‌کند 350 میلیون دستگاه از آن را بفروشد؛ موضوعی که این شرکت به یکی از موفق‌ترین شرکت‌های سازنده تلفن همراه جهان مبدل می‌کند.

هنوز درباره مشخصات این تلفن همراه اطلاعات دقیقی منتشر نشده ولی به نظر می‌رسد که قیمت اندک آن، مهم‌ترین مزیتش باشد، به ویژه اینکه قیمت محصولات شرکت‌های دیگر بسیار بالاتر از این تلفن هندی است و برای مثال قیمت یک دستگاه آیفون پرو 12 که در روزهای آینده رونمایی خواهد شد، بیش از 1000 دلار پیش‌بینی شده است.

به گزارش بلومبرگ تنها دو شرکت سامسونگ و هووای توانسته‌اند از مرز فروش 200 میلیون تلفن همراه در سال عبور کنند و فروش 350 میلیون دستگاه تلفن جیو، این شرکت را در صدر فهرست فروشندگان قرار خواهد داد.

گوگل هم اقدام به خرید 7.7 درصد سهام این شرکت به مبلغ 4.5 میلیارد دلار کرد تا پس از فیسبوک دومین شرکت آمریکایی باشد که مقداری از سهام این شرکت هندی را می‌خرد. این دو شرکت که به سرمایه‌گذاران اصلی شرکت جیو تبدیل شده‌اند، متعهد شدند بیش از 20 میلیارد دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size