هشدار وزیر انرژی روسیه درباره خطرهای پاندمی کرونا بر بازارهای جهانی نفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه دوشنبه 28 سپتامبر 2020 ضمن هشدار درباره ادامه خطرهای ناشی از پاندمی کرونا بر بازارهای جهانی نفت، گفت، هر چند در اندک ماه‌های گذشته تلاش شد تا بازارهای جهانی نفت به سوی ثبات رفته و تعادل میان عرضه و تقاضا برقرار شود، در این میان اما عوامل مبهمی همچون افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه گفت که مذاکرات درباره امکان انتقال صادرات فرآورده‌های نفتی از بلاروس به بنادر روسیه ادامه دارد و روسیه قادر است صادرات ما بین 4 تا 6 میلیون تن از فرآورده‌های نفتی کشورهای مجاور را انجام دهد.

وزیر انرژی روسیه همچنین همه شرکای بخش انرژی جهان را به هم‌افزایی تلاش‌ها برای مقابله با پیامدهای پاندمی کرونا که تقاضا برای سوخت را کاهش داده است، دعوت کرد.

نوواک در کنفرانس مجازی وزرای انرژی کشورهای عضو گروه 20 اقتصاد برتر جهان، گفت به دنبال بحران پاندمی کرونا که شرکت‌ها را به کاهش %25 الی %30 سرمایه‌گزاری‌هایشان در زمینه تولید مجبور ساخته، تقاضای جهانی برای نفت نیز طی سال جاری به میزان %10 کاهش یافته است.

وزیر انرژی روسیه همچنین تلاش‌های سازمان اوپک و گروه اوپک پلاس شامل تولید کننده‌های بزرگ نفتی به رهبری روسیه جهت تحقق ثبات در بازارهای نفت خام جهان را ستود و بر ضرورت صلابت و همبستگی میان تولیدکنندگان انرژی در مقابله با چالش‌هایی نظیر پاندمی کرونا تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم