خطوط هواپیمایی قطر محتمل 1.9 میلیارد دلار ضرر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت هواپیمایی قطر روز یکشنبه 27 سپتامبر 2020 اعلام کرد که در سال مالی منتهی به مارس 2020 و همزمان با بحران جهانی کرونا متحمل 1.9 میلیارد دلار ضرر شده است.

این شرکت همچنین اعلام کرد دولت قطر به عنوان مالک این شرکت، 2 میلیارد دلار به خطوط هواپیمایی قطر کمک کرده و این شرکت آن را به شکل سهام درآورده است.

اکبر الباکر مدیرعامل این شرکت در ماه ژانویه اعلام کرده بود که شرکت تحت امرش احتمالا 20 درصد کارکنان خود را اخراج کند و به باور او بسیار دشوار است که این شرکت چه زمانی دوباره به سوددهی برسد.

الباکر همچنین فاش کرد که این شرکت 5 فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس جدید خود را می‌فروشد و مذاکراتی با بوئینگ و ایرباس در جریان دارد تا همه سفارش‌های خود را لغو یا به تعویق بیاندازد.

مدیرعامل القطریه در این باره گفت: «اگر شرکت‌های سازنده هواپیما با به تعویق انداختن سفارش‌های خرید ما موافقت نکنند، احتمالا ناچار به لغو این درخواست‌ها شویم.»

او همچنین هشدار داد که شرکت تحت امرش در آینده با شرکت‌هایی که درخواست تعویق سفارش‌های خرید القطریه موافقت نکنند، همکاری نخواهد کرد.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی قطر روز چهارشنبه 13 می 2020 اعلام کرده بود این شرکت در حال گفت‌وگو با شرکت‌های سازنده هواپیما از جمله بوئینگ و ایرباس است تا سفارش‌هایش را «سال‌ها» به تعویق بیاندازد.

اکبر الباکر به روزنامه «ساوث چاینا مورنینگ پست» گفت: «در حال مذاکره با آنها (بوئینگ و ایرباس) هستیم. نمی‌خواهم در این‌باره چیزی بگویم. بله، برای سال‌ها به تعویق خواهد افتاد.»

هنوز تعداد هواپیماهایی که شرکت هواپیمایی قطر درخواست کرده تحویل آنها را سال‌ها به عقب بیاندازد، مشخص نیست، اما براساس گزارش‌ها هواپیمایی قطر سفارش خرید 200 فروند هواپیما به بوئینگ و ایرباس داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید