دعوت ترامپ از بایدن برای کنار کشیدن از کارزار انتخاباتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد جو بایدن رقیب انتخاباتی‌اش از حزب دموکرات «می‌بایست از کارزار انتخاباتی کنار برود».

این موضع ترامپ که در مصاحبه اختصاصی با فوکس نیوز در پنجشنبه 24 سپتامبر مطرح شد، در پی گزارش حزب جمهوری خواه در کنگره در مورد معاملات تجاری هانتر فرزند بایدن در خارج از کشور بود که طی آن نامزد انتخاباتی حزب دموکرات، متهم به این شده که «از همه امور اطلاع داشته است».

ترامپ گفت: «شما اکنون به هانتر بایدن بنگرید که صدها میلیون دلار را به سرقت برده. پدرش باید از کمپین انتخاباتی کنار برود زیرا شریک این سرقت بوده است. پدرش از همه امور مطلع بود».

به گفته ترامپ، کمیسیون‌های کنگره به این امر پی برده اند که «همسر شهردار پیشین مسکو 3.5 میلیون دلار نقد را به هانتر بایدن داده که موضوع بسیار جدی می باشد».

ترامپ در عین حال از سناتور رون جونسون رئیس کمیسیون امنیت داخلی سنا ستایش کرده و گفت: «رون جانسون مرد شجاعی است» و دیگران از چنین شجاعتی برخوردار نیستند و «دموکرات‌ها» می‌کوشند تا او را بترسانند و مانند دیوانه‌ها در تعقیب او هستند.

وی افزود: «بیائید به رون جانسون بنگریم. باور نکردنی است. او واقعا مرد دلیری بوده و تمامی اموری که مردم می‌شنیدند، پیدا کرد».

اشاره ترامپ به گزارش صادره از جمهوری‌خواهان در دو کمیسیون امنیت داخلی و دارایی مجلس سنا پیرامون تحقیقات مشترک آنها بود که ماه‌ها در خصوص نقش هانتر بایدن، عضو شورای مدیریت شرکت اوکراینی «بورسما هولدینگ» متخصص گاز طبیعی و همچنین «تراکنش‌های مالی بسیار گسترده و پیچیده وی» انجام گرفت.

بر أساس این گزارش، شرکت سرمایه‌گذاری که هانتر بایدن در تاسیس آن نقش داشته، «3.5 میلیون دلار حواله بانکی» را از ایلینا باتورینا همسر شهردار پیشین مسکو دریافت کرده است.

این در حالی است که دموکرات‌ها مطالب این گزارش را تکذیب کرده و اندور بیتس سخنگوی کمپین بایدن چهارشنبه 23 سپتامبر بشدت از تحقیقات حزب جمهوری خواه در این خصوص انتقاد کرد.

جورج میسایر وکیل بایدن به روزنامه «واشنگتن پست» گفت که در گزارش حزب جمهوری خواه به دروغ آمده است که هانتر بایدن روابط مالی با ایلینا باتورینا تاجر روسی داشته و 3.5 میلیون دلار از او گرفته است.

کمیسیون‌های مربوطه ، چهارشنبه گذشته گزارش 87 صفحه‌ای را در خصوص تحقیقات خود پیرامون معاملات بزرگانی هانتر بایدن صادر کرد که پیشینه او در تلاش‌های چندی قبل برای برکنار ساختن ترامپ نقش داشته است.

در این گزارش خاطر نشان شده که بازجویان مجلس سنا میلیون‌ها دلار را در «تراکنش‌های مالی مشکوک» میان بایدن و شرکای او و شماری از خراجیان از جمله افرادی در پیوند با حزب کمونیست چین یافته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید