واشنگتن: هر کشوری تحریم‌ها علیه ایران را نقض کند، مجازات می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کیلی کرافت، سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه 23 سپتامبر 2020 به العربیه گفت که واشنگتن خواهان برقراری صلح در خاورمیانه است و در همین راستا هر کشوری تحریم‌ها علیه ایران را نقض کند، مجازات می‌کند.

کیلی کرافت در توضیح این موضوع گفت که هر کشوری اسلحه در اختیار تهران بگذارد تحریم می‌شود، زیرا که تهران هنوز به حمایت از پیکارجویان حوثی در یمن می‌پردازد.

او گفت که رژیم ایران از تروریسم برای ماندن در قدرت استفاده می‌کند و سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل دستاوردی در بازیگری بود.

درباره حمایت ایران از حوثی‌ها سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران روز سه‌شنبه 22 سپتامبر 2020 با اعتراف به نقش ایران در آموزش و پشتیبانی پیکارجویان حوثی، گفته بود که « ما تجربه فناوری در حوزه دفاعی را به آنها منتقل کردیم و یاد گرفته‌اند و خودشان موشک و پهپاد و سلاح در یمن تولید کنند.»

شکارچی در ادامه فاش کرد که «افراد مجرب ما به آنجا می‌روند و کمک فکری به آنها می کنند» ولی مدعی شد که «در میدان عمل مردم و ارتش آن کشورها هستند که مقابل دشمنان صف آرایی می کنند.»

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 21 سپتامبر 2020، چند روز پس از فعال‌سازی مکانیسم ماشه و از سرگیری تحریم‌ها علیه ایران، فرمانی اجرایی را امضاء می‌کند که به دولت این کشور اجازه می‌دهد هر کسی با ایران همکاری کند را تحریم کند.

چند روز پس از فعال‌سازی مکانیسم ماشه و از سرگیری تحریم‌ها و در پی صدور فرمانی اجرایی از سوی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا که به دولت این کشور اجازه می‌دهد افراد و نهادهای مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را تحریم کند، واشنگتن روز دوشنبه 21 سپتامبر 2020 وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی ایران را تحریم کرد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه به همراه اعضای عالیرتبه تیم امنیت ملی این کشور در یک نشست خبری حضور یافته و تاکید کرد که همه تحریم‌ها علیه ایران از سر گرفته شد.

آمریکا همچنین نیکولاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا را به دلیل ارتباط با برنامه تسلیحاتی ایران تحریم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید