مشهورترین تعمیرکار جاروبرقی در بریتانیا تنها 8 سال دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک کودک 8 ساله بریتانیایی کارگاهی در آشپزخانه منزل مادری‌اش تاسیس کرده و به تعمیر جاروبرقی می‌پردازد. این کودک تا کنون بیش از 100 مشتری داشته که جاروبرقی‌های خود را برای تعمیر نزد او آورده‌اند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «میرور»، این نوجوان که «اولی گراندی» نام دارد، در هفته اول افتتاح کارگاهش در آشپزخانه منزل مادری‌اش حدود 200 پوند کسب کرد. اولی گراندی به همراه مادر و دو خواهر کوچکش در منطقه هاید منچستر زندگی می‌کند.

علاقه او به جارو برقی از یک مجموعه بازی آغاز شد و حالا او به کار رفع انسداد، تبدیل لوله وتمیز کردن کیسه جارو برقی می‌پردازد و برای این خدمات که در ساعات پس از مدرسه و آخر هفته ارائه می‌کند، تنها 3 پوند دستمزد می‌گیرد.

او در حال حاضر 50 جاروبرقی برای تعمیر از سرتاسر بریتانیا گرفته و می‌خواهد با درآمد حاصل از کارش کارگاهی در باغ منزل مادری‌اش تاسیس کند.

اولی گفت: «بیش از 100 نفر با من تماس گرفته‌اند و اینک بیش از 50 سفارش در دفتر کارم نوشته‌ام. معمولا از مشتریان 3 پوند برای دستمزد می‌گیرم ولی برخی از آنها بسته به خدماتی که می‌خواهند مبلغ بیشتری می‌دهند.»

این پسر کوشا در ادامه گفت که دوست دارد مهندس شود و یک جاروبرقی جدید و ارزان اختراع کند. او در حال حاضر 5 جاروبرقی دارد و در دوران تعطیلی مدارس به دلیل کرونا، تعدادی طرح اولیه هم با مقوا درست کرده که امیدوار است در آینده بتواند نسخه واقعی ارزان قیمت آنها را ساخته و «الکسوس» بنامد.

مادر اولی گراندی هم گفت تنها چیزی که پسرش در یوتیوب آن را تماشا می‌کند، فیلم‌های مربوط به جارو برقی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید