آنقدر طوفان وزیده که سازمان جهانی هواشناسی دیگر اسمی برای نامگذاری آن‌‌ها ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی هواشناسی روز سه‌شنبه 22 سپتامبر 2020 اعلام کرد در وقوع تعداد پرشماری طوفان‌های موسمی در اقیانوس اطلس، فهرست نام‌هایی که برای نام‌گذاری طوفان‌‎های امسال تهیه شده، به پایان رسیده و این سازمان دیگر نامی برای نامگذاری طوفان‌ها ندارد.

کلیر نولیس سخنگوی سازمان جهانی هواشناسی در یک نشست خبری در ژنو گفت این دومین بار است که نام‌های پیش‌بینی شده، پیش از موعد تمام می‌شود.

این سازمان هر ساله فهرستی شامل 21 نام که با الفبای انگلیسی آغاز می‌شوند، تهیه می‌‌کند و طوفان‌ها را در موسم طوفان وزیدن که معمولا از ژوئن تا نوامبر ادامه می‌یابد، به ترتیب این نام‌ها نامگذاری می‌کند. معمولا حروف " q"، " u"، "x"،" y " و "z" در این فهرست نمی‌آیند زیرا پیدا کردن نامی که با این حروف آغاز شود و برای همگان آشنا باشد، دشوار است.

کلیر نولیس با تمام شدن فهرست نام‌های سال جاری دانشمندان به استفاده از حروف الفبای یونانی روی آورده‌اند.

به گفته سخنگوی سازمان جهانی هواشناسی سال 2020 از نظر وزش طوفان یک سال استثنایی بود و شاهد وزیده شدن تعداد پرشماری طوفان در اقیانوس اطلس بود.

یکی از طوفان‌های شبه استوایی که در اواخر هفته گذشته در سواحل پرتغال روی داد، «آلفا» نامیده شد. طوفات استوایی باران‌زا هم که «بتا» نامیده شده بود، روز یکشنبه گذشته به تگزاس آمریکا رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید