ترامپ: می‌خواهیم به توافقات صلح جدیدی در خاورمیانه برسیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده روز سه‌شنبه 22 سپتامبر 2020 گفت که کشورش می‌خواهد به توافقات صلح جدیدی در خاورمیانه برسد.

ترامپ که در نشست افتتاحیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کرد، گفت: «پیشرفت زیادی در زمینه صلح در خاورمیانه محقق کردیم.»

کاخ سفید در 15 سپتامبر میزبان مراسم امضاء توافق صلح تاریخی بین امارات متحده عربی و اسرائیل و بحرین و اسرائیل بود.

بر اساس این دو توافق اسرائیل با این دو کشور روابط تجاری، اقتصادی و دیپلماتیک برقرار کرده و براساس این توافق‌ها ائتلاف‌هایی علیه تهدیدات ناشی از ایران و ترکیه صورت گرفته و امارات امکان خرید تسلیحات پیشرفته آمریکایی به دست خواهد آورد.

ترامپ در سخنرانی روز سه‌شنبه‌اش تاکید کرد: «قوی‌ترین ارتش دنیا دا ریم و تسلیحات قدرتمندی داریم که امیدواریم از آنها استفاده نکنیم.»

ترامپ همچنین از سازمان ملل درخواست کرد روی مشکلات حقیقی جهان تمرکز کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا با برشمردن دستاوردهای 4 ساله دولتش گفت: «ایالات متحده از توافق هسته‌ای ناکام با ایران خارج شد و تحریم‌های گسترده‌ای علیه این کشور وضع کرد. ما داعش را از ریشه کندیم و موسسه آن را کشتیم و قاسم سلیمانی تروریست را هم از بین بردیم.»

او درباره ویروس کرونا هم گفت که «در حال حاضر 3 واکسن ضد کرونا در مراحل آخر داریم» و خواستار تحت پیگرد قرار گرفتن چین به دلیل انتشار کرونا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید