کرونا دشمن مشترک بشریت در روز جهانی صلح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کرونا برگزاری همه مراسم بین المللی که از سوی سازمان ملل برگزار می‌شود را تحت تاثیر قرار داد و مبارزه با کرونا و یافتن راهکارهای پیشگیرانه ای که بتوانند جای قرنطینه را بگیرند به اولویت اول سازمان ملل مبدل شد. هر ساله در 21 سپتامبر به مناسبت روز جهانی صلح از همه طرف‌های درگیر خواسته می‌شود 24 ساعت اسلحه را زمین بگذارند.

بر اساس آنچه در وبگاه سازمان ملل آمده روز صلح برای تقویت ارزش‌های صلح و دوری از خشونت بنا نهاده شده و این سازمان در وبگاهش نوشته که باور دارد انسان‌ها دشمن هم نیست، بلکه دشمن مشترکی به نام کرونا دارند که سلامت و امنیت بشریت را تهدید می‌کند.

در همه رابطه باید اشاره کرد همه بحران‌های جهانی که بشریت با آنها مواجه شده، توانسته‌اند نوعی از وحدت و ارتباط میان ملت‌ها برقرار کنند. سازوکارهای مبارزه با ویروس‌ها و شیوه اکتشاف راهکارهای پیشگیرانه ای که بتوانند جای قرنطینه را بگیرند، سازمان ملل را بر آن داشت که مجددا یادآوری کند «آنچه در گوشه‌ای از زمین رخ می‌دهد می‌تواند در همه انسان را تحت تاثیر قرار دهد.»

«دشمن مشترک بشریت» به باور سازمان ملل امروز ویروس کروناست که همه بشریت در حال مبارزه و مقابله با آن است و علیرغم تلاش‌های نهادهای بهداشت و اقدامات پیشگیرانه، اتفاق ناگوار جدیدی در ارتباط با کرونا دیده شده و آن استفاده از ویروس برای «تبعیض و نفرت‌پراکنی» است و سازمان ملل از همگان می‌خواهد علاوه بر مبارزه با ویروس کرونا که همه کشورهای جهان را مورد هدف قرار داده، این موضوع را درک کنند که این ویروس می‌تواند همگان از همه طبقات، فرهنگ‌ها و نژادها را مورد هدف قرار دهد.

در پی تحت تاثیر قرار گرفتن همه برنامه‌های جهانی به دلیل کرونا، سازمان ملل تصمیم گرفت شعار «صلح را با هم ایجاد کنیم» را به عنوان شعار روز جهانی صلح در سال 2020 انتخاب کند و از همگان خواست با مشارکت در این برنامه‌ها به مبارزه با نژادپرستی و نفرت‌پراکنی و تبعیض بین مردم کرونازده بپردازند.

ایده روز جهانی صلح در سال 1981 که اکثر مناطق جهان و از جمله خاورمیانه شاهد جنگ‌های خونباری بود، شکل گرفت و در سال 2001 تصمیم گرفته شد روز بیست و یک سپتامبر هر سال تحت این عنوان جشن گرفته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size