ژنرال آمریکایی: ترامپ به چهل‌ سال تلاش برای به دست آوردن دل ایران پایان داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جاک کین معاون سابق فرماندهی ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور به چهل‌ سال تلاش برای به دست آوردن دل رژیم دیکتاتور ایران پایان داد و جهان را یک گام دیگر به پایان عمر این رژیم نزدیکتر کرد.

کین گفت که علاوه بر وضع تحریم‌ها و خروج از توافق هسته‌ای، ترامپ با میانجیگری برای برقراری رابطه بین اسرائیل و امارات متحده عربی قواعد بازی را تغییر داد.

او در ادامه افزود: «حرکت به سوی تغییر به شکل آشکاری بر ضد رژیم آخوندی شده است. این تنها یک اتفاق تاریخی نیست، بلکه یک نمونه ژئوپولوتیک است.»

این ژنرال سابق آمریکایی در گفتگو با «بریتبارت نیوز» تاکید کرد: «گام‌هایی که ایالات متحده در هفته جاری برداشت منجر به ایجاد ائتلافی سیاسی، اقتصادی و نظامی با کشورهای خاورمیانه برای رویارویی با ایران شود.»

جاک کین گفت: «به باور این مهم‌ترین رویداد سیاسی بود که در سال‌های گذشته دیدم. این رئیس‌جمهوری آمریکا به چهل سال تلاش برای به دست آوردن دل ایران پایان داد. روسای جمهور دموکرات، جمهوری‌خواه، لیبرال و محافظه‌کار آمریکا بخشی از این تلاش 40 ساله برای به دست آوردن رژیم ایران بودند ولی این رئیس‌جمهوری (ترامپ) به این روند پایان داد»

او این فشارها را آغاز فشاری دانست که می‌تواند منجر به سقوط «رژیم و سلطه چند دهه‌ای خامنه‌ای بر ایران» شود و گفت: «این اقدامات منجر به انزوای بیشهر و فشار بیشتر بر رژیم ایران می‌شود.»

معاون سابق فرماندهی ستاد مشترک ارتش آمریکا توضیح داد: «اجازه بدهید صادقانه بگویم هیچ‌گاه رژیم آخوندی را اینقدر ضعیف ندیده بودم و موضوع برای آنها سخت‌تر هم خواهد شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید