استقبال یمن از بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه یکشنبه 20 سپتامبر ضمن اتهام رژیم ایران به سوءاستفاده از توافق هسته‌ای برجام در جهت پیشبرد سیاست‌های خصمانه‌ و توسعه‌طلبانه‌اش در منطقه، از بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران استقبال کرد.

الاریانی شامگاه یکشنبه استقبال دولت قانونی یمن از اقدام ایالات متحده آمریکا در فعال‌سازی مکانیسم ماشه و بازگرداندن همه تحریم‌های بین‌المللی و از آن جمله تحریم تسلیحاتی علیه تهران را اعلام کرد.

او در سلسله توئیت‌هایی بر شبکه «توئیتر» گفت « از اقدام ایالات متحده آمریکا در اعمال فشارهای حداکثری و بازگرداندن همه تحریم‌های بین‌المللی و از آن جمله تحریم تسلیحاتی علیه تهران که به موجب قطعنامه‌ 2231 سال 2015 و در واکنش به نقض‌های مکرر توافق هسته‌ای برجام از سوی رژیم ایران، صورت گرفته است، حمایت می‌کنیم».

وزیر اطلاع‌رسانی یمن همچنین تهران را به سوءاستفاده از توافق هسته‌ای برای توسعه سیاست‌های خصمانه‌اش، شامل صدور تروریسم و اشاعه هرج و مرج با هدف برهم زدن امنیت و ثبات در کشورهای منطقه از طریق تشکیل گروههای فرقه‌گرا و کمک تسلیحاتی به آنها و در راس آنها شبه‌نظامیان حوثی، حزب‌الله، القاعده و داعش و علاوه بر آن هدف قرار دادن منابع انرژی، مسیرهای دریانوردی و تهدید علیه منافع بین‌المللی، متهم کرد.

الاریانی همچنین خواستار اقدامات هر چه بیشتر و تشدید فشارها و محدودیت‌های ضروری برای ممانعت از فروش و صادرات اسلحه به ایران شد».

او در ادامه گفت :«بدون شک (هر گونه تسلیحات فروخته یا صادر شده به ایران) به دست شبه‌نظامیان فرقه‌گرا و سازمان‌های تروریستی و از جمله آنها گروه شبه‌نظامی حوثی خواهد افتاد که در کشتن تعداد بیشتری از مردم یمن استفاده شده و به تضعیف تلاش‌های به کار رفته برای پایان دادن به جنگ و برقراری صلح در یمن منتهی خواهند شد».

وزیر اطلاع‌رسانی یمن همچنین از کشورهای عضو در سازمان ملل متحد و اعضای دائم و غیر دائم شورای امنیت خواست تا ضمن عمل به مسئولیت‌های‌شان بر اساس اصول منشور سازمان ملل متحد در راستای حفاظت از امنیت و صلح بین‌المللی و مقابله با فعالیت‌های تروریستی رژیم ایران که تهدیدی علیه تجارت در دریای سرخ، تنگه‌های هرمز، باب المندب و صلح جهانی است، گام بردارند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید