وحشت از موج دوم کرونا در بریتانیا؛ اعمال جریمه سنگین و محدودیت‌های سخت‌گیرانه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ترس و وحشت از شیوع هرچه بیشتر کرونا بار دیگر بریتانیا را در بر گرفت به همین منظور دولت این کشور در آخرین ساعات شنبه 19 سپتامبر، سلسله تدابیری سخت‌گیرانه در راستای مقابله با افزایش موارد ابتلا به کرونا اعلام اعمال کرد که مشتمل بر جریمه نقدی تا 10 هزار لیره استرلینگ (13 هزار دلار) در مورد ناقضان قرنطینه می‌شود.

بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا، این هفته هشدار داد که این کشور با «موج دوم» کرونا روبه‌رو شده که لزوم اعمال محدودیت‌های جدید برای میلیون‌ها نفر را ایجاب می‌کند.

هر فردی ملزم به قرنطینه خود است

جانسون تاکید کرد از 28 سپتامبر هر شهروند بریتانیایی در صورت اثبات ابتلا به کرونا یا اعلام ضرورت قرنطینه شدن از سوی برنامه تست و پیگرد وابسته به خدمات بهداشت ملی، ملزم به قرنطینه خود خواهد بود.

نخست‌وزیر بریتانیا در بیانیه‌ای عنوان کرد که «بهترین راه مبارزه با این ویروس، پیروی از تمامی تدابیر و پروتکل‌های قرنطینه شخصی، در صورتی است که خطر انتقال ویروس به دیگران وجود داشته باشد».

درحال حاضر از افاردی که علائم ابتلا به کووید 19 در آنها مشاهده شده یا نتیجه تست آنها مثبت اعلام شده، خواسته می‌شود به مدت 10 روز در قرنطینه خانگی بمانند ولی کسانی که با افراد دارای علائم ابتلا یا کسانی که تست کرونای آنها مثبت بوده، زندگی می‌کنند، می‌بایست 14 روز در قرنطینه خانگی باشند.

جریمه‌های سنگین

به گفته مسئولان امور، جریمه‌های جدید، هزار لیره برای ناقضان تدابیر قرنطینه بعد از سفر و تا 10 هزار لیره استرلینگ در صورت تکرار مورد نقض می‌باشد. بالاترین جریمه در مورد شرکت‌هایی است که تهدید به اخراج کارمندانی کنند که در قرنطینه خانگی هستند.

در راستای تشویق شهروندان به پایبندی به این پروتکل‌ها، افراد با درآمد پائین می‌توانند مبلغ معادل 500 لیره را در صورتی دریافت کنند که نتوانند در دوره قرنطینه خانگی در خانه کار کنند.

جانسون افزود: «درحالی که بسیاری از مردم بیشترین تلاش برای پیروی از پروتکل‌ها را بکار می‌بندند، نمی‌خواهم نظاره‌گر وضعیتی باشم که در آن افراد از توانایی مالی برای قرنطینه خانگی برخوردار نباشند».

براساس آخرین آمار، مجموع جان‌باختگان «کووید 19» در بریتانیا درحدود 42هزار نفر است که بالاترین آمار تلفات در اروپا است.
میانگین موارد ابتلا بعد از دوره ثبات در تابستان، بار دیگر به سرعت روندی تصاعدی به خود گرفت که جانسون را به هشداردهی در خصوص موج دوم کرونا واداشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید