سی‌ان‌ان؛ تلاش برای «مسموم کردن» دونالد ترامپ ناکام ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنا به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان» مقامات اجرای قانون در کاخ سفید، طی هفته جاری بسته‌ای پستی حاوی ماده سمّی و کشنده رایسین را که برای دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا ارسال شده بود، کشف و ضبط کردند.

سی‌ان‌ان شامگاه شنبه 19 سپتامبر 2020 به نقل از مسئولان آمریکایی گزارش داد که گفته‌اند، اداره تحقیقات فدرال و خدمات سری آمریکا، هم‌اکنون در حال تحقیق درباره این بسته حاوی مواد سمّی و بسیار کشنده رایسین هستند که با هدف مسموم کردن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به آدرس دفتر کار او در کاخ سفید ارسال شده بود.

Advertisement

از سویی روزنامه وال استریت جورنال، گزارش داد که محققان معتقدند این بسته پستی از کشور کانادا برای دونالد ترامپ ارسال شده است.

پلیس کانادا اما در این‌باره و این که چه کسی این بسته پستی را برای دونالد ترامپ فرستاده، هیچ‌گونه اظهار نظر فوری نکرده است.

علاوه بر این، پس از تفکیک همه نامه‌های مربوط به کاخ سفید آزمایش‌هایی نیز برای مشخص شدن وجود ماده رایسین انجام شد.

بنا به این گزارش نامه‌ها و بسته‌های پستی دریافتی در تاسیساتی خارج از مقر کاخ سفید بررسی شده‌اند و وجود ماده سمّی رایسین در یکی از این بسته‌های پستی تایید شد.

ماده رایسین ترکیبی بسیار سمّی و کشنده است که از دانه‌های گیاه کرچک استحصال می‌شود و این ماده پیش از این نیز در تعدادی از عملیات‌های «تروریستی» به کار رفته است.

این ماده سمی می‌تواند به شکل پودر، دانه‌ها یا دود باشد و در صورت بلعیدن، باعث بروز حالت‌های تهوّع، استفراغ و خونریزی داخلی در معده و دستگاه گوارش می‌شود و پس از آن نیز منجر به از کار افتادن کبد، طحال، کلیه‌ها و مرگ ناشی از توقف گردش خون می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم