سهمگین‌ترین حملات جنگنده ‎های روسیه از زمان آتش‌بس در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مخالفان دولت روسیه روز یکشنبه 20 سپتامبر 2020 گزارش کردند که جنگنده‌های روسیه مناطقی را در شمال غرب سوریه که در اختیار اپوزیسیون بود را بمباران کردند. این سهمگین‌ترین بمباران از زمان آتش‌بس ترکیه-روسیه در 6 ماه پیش بود.

شاهدان عینی گفتند که جنگنده‌های روسیه بخش‌های غربی حومه ادلب را بمباران کردند. منطقه جبل الزاویه در جنوب ادلب هم هدف آتش توپخانه سنگین ارتش سوریه قرار گرفت. هنوز هیچ گزارشی درباره تلفات این حملات منتشر نشده است.

محمد رشید یکی از مقامات سابق نیروهای اپوزیسیون که در حال حاضر به رهگیری و گزارش حملات هوایی پایگاه هوایی روسیه در استان لاذقیه می‌پردازد، گفت که سی حمله صورت گرفته، سهمگین‌ترین حملات جنگنده‎های روسیه از زمان آتش‌بس در سوریه است.

یک مرکز رهگیری دیگر هم اعلام کرد جنگنده‌های سوخوی روسیه منطقه حرض و روستای عرب سعدی در غرب شهر ادلب را بمباران کردند. پهپادهای ناشناس هم دو شهرک در غرب استان حماه که در اختیار نیروهای مخالف دولت هستند را بمباران کردند.

از زمان توافق روسیه ترکیه در ماه مارس هیچ حمله هوایی گسترده‌ای صورت نگرفته است. پس از آن حملاتی که به حمایت روسیه انجام می‌شود بیش از یک میلیون نفر را ناچار به فرار و آواره شدن در ترکیه کرده بود.

هنوز نه مسکو و نه دمشق درباره حملات امروز هیچ اظهار نظری نکرده‌اند. دمشق مدت‌هاست گروه‌های مسلح مخالف خود را به نقض آتش‌بس و حمله به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه متهم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید