اولتیماتوم روحانی به آمریکا و در راه بودن تحریم‌های بیشتر واشنگتن از 21 سپتامبر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نخستین واکنش حسن روحانی در نخستین به فعال شدن مکانیسم ماشه، بیان این عبارت تهدید آمیز بود که ایران «زیر بار قلدری» نخواهد رفت.

رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه 20سپتامبر در جلسه هیأت دولت با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها و عدم همداستانی هم پیمانان اروپایی آمریکا با این کشور در در خصوص فعال سازی مکانیزم ماشه، این تلاش ها را «شکست‌خورده» توصیف کرد.

این در حالی است که آمریکا بعد از خروج خود از برجام در سال 2018 شب گذشته از فعال سازی مکانیسم ماشه و بازگرداندن همه تحریم‌های پیش از برجام خبر داد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای بازگشت تمام تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران را رسما اعلام نمود و تاکید کرد که با این اقدام، جهان امن تر خواهد شد.

از سوی دیگر رویترز یکشنبه 20 سپتامبر گزارش داده است که آمریکا از دوشنبه 21 سپتامبر تحریم های تسلیحاتی و موشکی بیشتری را علیه نظام ایران اعمال خواهد کرد.

به گزارش رویترز به نقل از یک مقام بلند پایه آمریکایی، تحریم‌هایی که دولت آمریکا اعلام می‌کند، اخطاری به روسیه، چین، و متحدان اروپایی است که ممکن است در صورت نقض آن، با مجازات روبرو شوند. این گزارش همچنین می‌گوید که تحریم‌های جدید خریداران و فروشندگان تسلیحات متعارف با ایران را هدف قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید