اولتیماتوم روحانی به آمریکا و در راه بودن تحریم‌های بیشتر واشنگتن از 21 سپتامبر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نخستین واکنش حسن روحانی در نخستین به فعال شدن مکانیسم ماشه، بیان این عبارت تهدید آمیز بود که ایران «زیر بار قلدری» نخواهد رفت.

رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه 20سپتامبر در جلسه هیأت دولت با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها و عدم همداستانی هم پیمانان اروپایی آمریکا با این کشور در در خصوص فعال سازی مکانیزم ماشه، این تلاش ها را «شکست‌خورده» توصیف کرد.

Advertisement

این در حالی است که آمریکا بعد از خروج خود از برجام در سال 2018 شب گذشته از فعال سازی مکانیسم ماشه و بازگرداندن همه تحریم‌های پیش از برجام خبر داد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای بازگشت تمام تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران را رسما اعلام نمود و تاکید کرد که با این اقدام، جهان امن تر خواهد شد.

از سوی دیگر رویترز یکشنبه 20 سپتامبر گزارش داده است که آمریکا از دوشنبه 21 سپتامبر تحریم های تسلیحاتی و موشکی بیشتری را علیه نظام ایران اعمال خواهد کرد.

به گزارش رویترز به نقل از یک مقام بلند پایه آمریکایی، تحریم‌هایی که دولت آمریکا اعلام می‌کند، اخطاری به روسیه، چین، و متحدان اروپایی است که ممکن است در صورت نقض آن، با مجازات روبرو شوند. این گزارش همچنین می‌گوید که تحریم‌های جدید خریداران و فروشندگان تسلیحات متعارف با ایران را هدف قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم