کار نقطه نارنجی در آپدیت جدید آیفون چیست؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اگر سیستم عامل تلفن همراه آیفون‌تان را به روزرسانی کرده و از iOS 14 استفاده می‌کنید، احتمالا با یک نقطه نارنجی در بالای صفحه نمایشتان مواجه شده‌اید، بدون اینکه بدانید کار این نقطه نارنجی جدید چیست.

این نقطه نارنجی در واقع هشداری است درباره برنامه‌ها و یا افرادی که قصد نفوذ به تلفن همراه و احتمالا به سرقت بردن اطلاعات شما را دارند. ظاهر شدن این نقطه به این معنی است که یکی از برنامه‌های نصب شده روی آیفون‌تان قصد دسترسی به داده‌های شما، روشن کردن بدون اجازه دوربین و در کل جاسوسی از شماست.

این ویژگی هشدار جدید بخشی از برنامه گسترده شرکت اپل در سیستم عامل iOS 14 برای محافظت از حریم خصوصی کاربران است.

مجله آمریکایی فورچن در این‌باره گزارش کرد که در برخی حالات توسعه‌دهندگان برنامه‌ها قصد ورود بدون اجازه به اطلاعات، دیگر برنامه‌ها و دوربین کاربران را دارند. این برنامه‌ها که به طور کل می‌توان آنها را ابزارهای جاسوسی نامید، از سوی افراد مختلف و گاه دولت‌ها روی تلفن همراه قربانیان نصب شده و به طور پنهانی اقدام به جاسوسی از کاربران می‌کنند.

نقطه نارنجی جدید آیفون به کاربران درباره وجود چنین برنامه‌ها و اقدامات جاسوسی علیه آنها، هشدار می‌دهد.

آپدیت جدید سیستم عامل آی‌اواس علاوه بر توجه به حریم خصوصی کاربران، مجموعه جدیدی از ابزارها و امکانات مانند ابزارهای تنظیم صفحه نمایش و همچنین امکان روشن کردن خودرو با تلفن همراه را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size