اولین واکسن کرونا در امارات به وزیر بهداشت این کشور تزریق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در راستای برنامه‌های وزرات بهداشت و ایمنی عمومی امارات متحده عربی برای تزریق واکسن کرونا به تعداد محدودی از نیروهای خط مقدم درمان، اولین دوز واکسن کووید19 به عبدالرحمن بن محمد العویس وزیر بهداشت امارات تزریق شد.

وزیر بهداشت امارات پس از دریافت واکسن گفت که امارات می‌کوشد همه ابزارهای لازم برای حمایت از «قهرمانان خط مقدم» را به کار گرفته و آنها را از هر خطری که به واسطه نوع کارشان با آن مواجه هستند، دور نگاه دارد.

این واکست پس از آن در امارات به کار گرفته شد که نتایج بررسی‌های بالینی آن مثبت اعلام شد و به گفته مقامات بهداشتی امارات این واکسن امن و کاراست و می‌تواند در کاهش زیان‌های ناشی از کرونا و محافظت از جان شهروندان نقش داشته باشد.

امارات اجازه استفاده اورژانسی از واکسن کووید19 برای افرادی که با بیماران کرونازده سر و کار دارند را صادر کرد تا ایمنی حرفه‌ای این افراد را بالاتر برده و آنها را از خطرات ناشی از نوع کارشان در امان بدارد.

براساس داده‌های ارائه شده در وبگاه worldometers.info تا روز شنبه 19 سپتامبر 2020 مجموعا 84 هزار و 242 نفر در امارات به کرونا مبتلا شده، 404 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته و 73 هزار و 512 نفر هم از این بیماری بهبود یافته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size