افزایش دامنه تاخت و تاز کرونا در اروپا به ویژه در فرانسه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در بسیاری از کشورهای اروپایی روندی شتاب دار بخ خود گرفته تا جایی که فرانسه اعلام کرد این کشور در 24 ساعت گذشته، بیشترین شمار مبتلایان از آغاز پاندمی تا کنون را شاهد بوده است.

به گزارش خبرگزاری ها، موج دوم شیوع گسترده کرونا عملا در اروپا آغاز شده و مقامات فرانسه اعلام کردند در 24 ساعت گذشته (تا شامگاه جمعه 18 سپتامبر)، 13 هزار و 215 مورد ابتلای تازه به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده که بیشترین شماری است که فرانسه از آغاز پاندمی کرونا تا کنون در عرض یک روز شناسایی کرده است.
بر اساس اخرین گزارش ها، شهرهای پاریس، نیس و تولوز نیز پس از مارسی و بوردو اقدامات و محدودیت‌های سختگیرانه‌تری برای مقابله با پاندمی کرونا در پیش گرفته‌اند.

مقامات بهداری فرانسه، شهروندان پاریس را فراخواند تا عموما از تجمعات خصوصی با حضور بیش از 10 نفر خودداری کنند. همچنین توصیه شده که در فضاهای بسته عمومی نیز از برگزاری جشن ها و تجمعات بیش از 10 نفر پرهیز شود.

مقامات فرانسه در تولوز د رراستای مقابله با کرونا، تفریحات و گردشگری‌های شبانه در این شهر را محدود کرده‌اند.
فرانسه همچنین اعلام کرد که برای نخستین بار، شمار جانباختگان کووید 19 در 24 ساعت از ماه مه، یعنی پایان محدودیت‌های تردد تا کنون، افزایش یافته و 129 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کووید 19 از دست داده‌اند. با احتساب این ارقام شمار کل جان باختگان این بیماری در فرانسه از مرز 31 هزار و 240 نفر گذشته است.

در دیگر کشورهای اروپایی نیز افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا، نگرانی‌های شدیدی را ایجاد کرده است.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا تأکید کرد، از چندین هفته پیش تا کنون در مورد موج دوم کرونا هشدار داده که به گفته او « می‌رود که بریتانیا را فراگیرد».

مت هنکوک، وزیر بهداشت بریتانیا گفت: «ما سعی خواهیم کرد از منع و محدودیت‌های کامل تردد خودداری کنیم، اما ما از آمادگی لازم برخورداریم».

بر اساس آخرین گزارش‌ها در بسیاری از مناطق شمال شرقی بریتانیا محدویت‌هایی سختگیرانه‌ای در ارتباط با تماس افراد وضع شده است. گفته می‌شود که این محدویت‌ها از روز سه‌شنبه آینده در لیورپول و دیگر مناطق واقع در شمال غرب و مرکز بریتانیا اعمال خواهد شد.

بریتانیا از لحاظ شمار جانباختگان کووید 19 در اروپا در صدر قرار دارد. از آغاز پاندمی کرونا تا کنون بیش از 42 هزار نفر در بریتانیا جان خود را از دست داده‌اند.

در اسپانیا نیزمقامات شهر مادرید با توجه به افزایش پرشتاب شمار مبتلایان، محدودیت‌های سختگیرانه‌ای در رابطه با آمد و شد، وضع کرده‌اند.

شهروندان در شماری از محله‌های پایتخت اسپانیا تنها در صورتی اجازه خروج از منزل را دارند که بخواهند سر کار رفته یا به پزشک مراجعه کنند.

مبتلایان جدید از مرز 600 هزار نفر فراتر رفته و یک سوم از موارد تازه ابتلا در اسپانیا در مادرید شناسایی شده‌اند.
یونان هم با تشدید شیوع کرونا روبرو شده به طوری که مقامات این کشور رفتن به سینما و کنسرت ها را بار دیگر تعطیل کرده و شاغلان را فراخوانده‌اند که تا حد امکان، دورکاری کنند.

اما آلمان که در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کمتر آسیب دیده است، اکنون شاهد افزایش پرشتاب شمار مبتلایان است

خبرگزاری آلمان به نقل از مؤسسه روبرت کخ گزارش داد که تنها در 24 ساعت گذشته 2297 مورد جدید ابتلا در این کشور شناسایی شده که بیشترین رقم از ماه آوریل تا کنون به حساب می آید.

از آغاز پاندمی کرونا تا کنون (آغاز شنبه 19 سپتامبر) بیش از 270 هزار مبتلای به ویروس جدید کرونا در آلمان به ثبت رسیده است. از این تعداد، 9384 نفر جان خود را از دست داده و نزدیک به 240 هزار نفر بهبود یافته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید