آمریکا: ما درپی درگیری در سوریه نیستیم ولی از نیروهای خود دفاع خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که در اصراری برای بروز درگیری با هیچ کشوری در سوریه ندارد.

بیل اوربان سخنگوی فرناندهی مرکزی نیروهای آمریکا در توئیت خود گفت: « آمریکا نمی کوشد تا وارد مناقشه و درگیری با هیچ کشور دیگری در سوریه بشود اما در صورت لزوم از نیروهای هم پیمان دفاع خواهد کرد».

این در حالی است که نیروهای هم پیمان جهانی به رهبری آمریکا برای نبرد با داعش در عراق و سوریه، جمعه 18 سپتامبر اعلام کرد که زره پوش های خود را در سوریه برای کمک به امر حمایت از نیروهای آمریکا انتشار داده است.

به گفته اوربان، آمریکا رادارهای سنتینل را مستقر کرده و گشت زنی جنگنده ها را افزایش داده و خودروهای رزمی برادلی را در مناطق انتشار داده است.

فرماندهی مرکزی آمریکا تاکید کرده است که پنتاگون خودروهای رزمی برادلی را در شمال شرقی سوریه نیز انتشار داده است.

از سوی دیگر کولنل واین ماروتو سخنگوی نیروهای هم پیمان تاکید کرده است که این نیروها در حال برنامه ریزی برای انتشار یگان های لجستیکی از جمله خودروهای رزمی برادلی در سوریه برای تضمین حمایت از نیروهای هم پیمان و حفاظت از آزادی تحرک آنها برای ادامه عملیات خود در راستای شکست عملیات داعش هستند.

وی با نشر تصاویری گفته است که « خودروهای رزمی ام 2 آی 2 در شمال شرقی سوریه مستقر شده اند».

این نخستین باری نیست که امریکا خودروهای زرهی برادلی را در سوریه مستقر می کند.این انتشار در بحبوحه تنش های جاری میان نیروهای آمریکا و روسیه درمنطقه در پی برخوردهای اخیر میان طرفین بوده که طی آنها 7 سرباز آمریکایی زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید