هکرهای چینی اطلاعات چند آزمایشگاه اسپانیایی فعال در زمینه کرونا را دزدیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

همزمان با تلاش‌های جهانی برای ساخت واکسن کرونا؛ ویروسی که تا کنون 30 میلون نفر به آن مبتلا شده و نزدیک به یک میلیون نفر هم بر اثر آن جان باخته‌اند، روزنامه ال‌پاییس اسپانیا روز جمعه 18 سپتامبر 2020 گزارش کرد که هکرهای چینی اطلاعات چندین آزمایشگاه اسپانیایی که در زمینه ساخت واکسن کرونا فعالیت و پژوهش می‌کردند را ربودند.

ال‌پاییس به نقل از «باز استبیان» رئیس سازمان اطلاعات اسپانیا گزارش کرد که هکرها حمله گسترده‌ای به آزمایشگاه‌های فعال در زمینه ساخت واکسن کرونا در اسپانیا و چند کشور دیگر کردند. رئیس سازمان اطلاعات اسپانیا اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه نکرد.

خانم باز استبیان پس از این در روز پنج‌شنبه هم در یک نشست خبری از افزایش «کیفی و کمی» حملات سایبری در دوران قرنطینه مرتبط با کرونا خبر داد و گفت که هکرها به حوزه‌های حساس مانند دارو و درمان حمله می‌کنند.
او همچنین توضیح داد که افزایش این حملات، سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای فعال در زمینه ساخت واکسن کرونا را ناچار به همکاری اطلاعاتی در این زمینه کرد.

روزنامه ال‌پاییس به نقل از منابع آگاه گزارش کرد که بخش اعظم این حملات از چین و روسیه و از سوی نهادهای دولتی این کشورها انجام می‌شود و علاوه بر آن برخی تبهکاران و افراد دانشگاهی هم اقدام به سرقت و فروش این داده‌های ارزشمند کرده‌اند. این روزنامه اسپانیایی تاکید که آزمایشگاه‌های این کشور از سوی چین مورد حمله قرار گرفته‌اند.

سازمان اطلاعات اسپانیا اما حاضر نشد به سوالات فرانس‌پرس درباره این حملات سایبری پاسخی بدهد.

در ماه ژوئیه 2020 دادگاهی در آمریکا دو شهروند چینی را به اتهام ربودن مقدار زیادی اطلاعات از صدها کامیپوتر در سرتاسر جهان محاکمه کرد. برخی از این سرقت‌های سایبری برای نهادهای دولتی چین انجام شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم