عضو مجلس آلمان در واکنش به اعدام افکاری خواهان بازبینی سیاست در قبال ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در جریان بحث در مجلس آلمان در باره نقض حقوق بشر در ایران، فراکسیون احزاب مسیحی با محکوم کردن اعدام نوید افکاری، خواهان بررسی نقادانه سیاست آلمان در قبال ایران شد.

به گزارش رسانه های آلمانی مجلس نمایندگان آلمان (بوندستاگ) جمعه 18 سپتامبر یورگن هارت، سخنگوی فراکسیون مشترک احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در بحثی عمومی در باره اعدام نوید افکاری و سیاست کنونی آلمان در قبال ایران، ، به عنوان بزرگترین فراکسیون مجلس، در این رابطه گفت: صدور حکم اعدام علیه نوید افکاری کشتی‌گیر ایرانی، با توجیهات بی‌پایه و اجرای سریع این حکم به رغم همه تردیدها و پرسش‌ها در باره اتهاماتی که متوجه او بوده و به رغم اعتراضات بین‌المللی حلقه دیگری از سیاست پایدار نقض حقوق بشر از سوی حکومت ایران است».

به گفته هارت «رژیم آیت‌الله‌ها سال‌هاست که با خشونت و سرسختی تمام با منتقدان و دگراندیشان روبرو می‌شود و به سرکوب سیستماتیک مردم ایران مشغول است».

سخنگوی فراکسیون احزاب مسیحی سپس با بیان این که ایران بعد از چین بیشترین اعدام‌ها را در سطح جهان در کارنامه دارد، این نوع مجازات را در تضاد و تناقض کامل با ارزش‌های اروپایی توصیف کرد و آن را موضوعی دانست که «باید در مناسبات ما با ایران پیوسته مورد توجه قرار گیرد».

از نظر فراکسیون مشترک دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی مجلس آلمان تا زمانی که حکومت ایران مردم خود را به شیوه‌ای خشونت‌بار سرکوب کرده و شبه‌نظامیان مورد حمایت و هدایت ایران ثبات منطقه را به خطر انداخته و تهدیدی برای اسرائیل هستند و مادامی که ایران مقاصد خود از پیشبرد برنامه اتمی را مخفی نگه می‌دارد، هیچ رابطه عادی با ایران نمی‌تواند وجود داشته باشد، چه رسد به این که گسترش رابطه اقتصادی در دستور کار قرار گیرد.

هارت در پایان سخنان خود گفت که «زمان آن رسیده که ما سیاست خود در برابر ایران را مورد یک وارسی نقادانه قرار دهیم».

شایان توجه است که در روزهای گذشته نمایندگان سایر فراکسیون‌های مجلس آلمان، از جمله سبزها و دمکرات‌های آزاد نیز با محکوم کردن اعدام نوید افکاری خواهان بازبینی سیاست آلمان و اروپا در قبال ایران و برخوردی جدی‌تر و محکم‌تر در قبال نقض حقوق بشر در این کشور شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید