داروخانه‌های روسیه داروی کرونا می‌فروشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روسیه به شرکت آر-فارم اجازه داد داروی «کروناویر» را به عنوان یک دارو به افراد که با درجه متوسط به کرونا مبتلا شده‌اند، بفروشد. این شرکت همچنین اجازه یافت محصول ضدکرونایش را در همه داروخانه‌های روسیه برای فروش با نسخه پزشک عرضه کند.

کروناویر دومین داروی روسی است که به عنوان داروی کرونا اجازه عرضه در بازار را دریافت می‌کند. پیش از این و در ماه می 2020 داروی «آویفافیر» Avifavir این اجازه را دریافت کرده بود.

هر دوی این داروها از روی داروی «فاویپیراویر» که در ژاپن تولید می‌شود، تولید شده‌اند. فاویپیراویر به شکل گسترده‌ای در ژاپن به عنوان یک داروی ضدویروس استفاده می‌شود.

اجازه یافتن محصول شرکت روسی آر-فارم نشان می‌دهد روسیه همچنان می‌کوشد مقام اول را در مبارزه جهانی با کرونا در اختیار داشته باشد و اقدام به صادر کردن نتایج پژوهش‌هایش در زمینه بیماری کووید19 بکند. روسیه تا کنون توانسته چندین قرارداد با کشورهای مختلف برای فروش واکسن اسپوتنیک 5 امضاء کند.

شرکت آر-فارم اعلام کرد که در مرحله سوم آزمایش واکسنش آن را به 168 مریض تزریق کرده و با پایان این مرحله مجوز تولید را از مقامات بهداشتی روسیه دریافت کرد. براساس گزارش‌های دولتی این دارو برای اولین بار در ماه ژوئیه اجازه استفاده در بیمارستان‌ها را به دست آورد.

آویفافیر هم از ماه ژوئن در بیمارستان‌های روسیه موجود است ولی تا کنون در داروخانه‌ها توزیع نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید