باکتری جدیدی با درنوردیدن چین و ترساندن جهان هزاران نفر را مبتلا کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش سی ان ان، هنوز چین نتوانسته نفس راحتی از بحران کرونا بکشد که مسئولان کشور با اصابت چند هزار نفر به بیماری باکتریایی جدید مواجه شدند که ناشی از بروز نشت درکارخانه وابسته به شرکت ساخت دارو در شمال غرب کشور است.

کمیته بهداشتی شهر لانشو مرکز استان قانسو عنوان کرد که 3245 تن به بیماری پروسیلات مبتلا شده اند که بیشتر ناشی از تماس بدنی با دام های حامل باکتری است.

گفتنی است که کمیته بهداشتی این شهر اعلام کرده نتایج تست های 1401 نفر دیگر نیز مثبت اعلام شده هر چند هیچ مورد مرگ و میری گزارش نشده است.

مسئولان أمور از 21847 نفر از مجموع 2.9 میلون جمعیت این شهر تست گرفته اند.

این بیماری که به تب مالت یا تب مدیترانه نیز شهرت دارد، علائمی چون سر درد، دردهای عضلانی و خستگی داشته و این عوارض می توانند به صورت مزمن نیز درآیند.

سرایت از یک نفر به دیگری

سرایت این بیماری از یک نفر به شخص دیگر، بسیار نادر است اما بیشتر مبتلایان از طریق مصرف غذاهای آلوده یا ورود باکتری از طریق تنفس، مبتلا می شوند

این شیوع ناشی از نشت در کارخانه تولد داروهای بیولوژیک شومنگولانشودر اواخر ژوئیه و اواخر اوت بروز کرده است.

این کارخانه در جریان تولید واکسن برای بیماری پروسلا دارای کاربردهای حیوانی، ضد عفونی کننده های تاریخ مصرف گذشته را مورد استفاده قرار داد که نشان می دهد تمامی باکتری های ناشی از گازهای زباله ای، از میان نرفته و این گازها باعث آلودگی ذرات معلق در هوا به باکتری و رخنه در هوا شده و به وسیله جریان باد به انستیتوپژوهش های دامپزشکی انتقال یافته ودر نتیجه شیوع این باکتری گردید.

کارکنان این مرکز، موارد ابتلا به بیماری را در نوامبر گذشته اطلاع دادند و دیری نگذشته تا شمار مبتلایان فزونی گرفت.

به گزارش خبرگزاری چینی شینهوا، با فرا رسیدن ماه دسامبر گذشته نزدیک به 181 نفر در این مرکز مبتلا به پروسیلات شدند.

بر أساس این گزارش بیماری مزبور به دانشجویان و استادان دانشگاه لانشو و همچنین استان هیلونگ جیانگ در بخش شمال شرقی کشور انتقال یافت.

شایان ذکر است که در دسامبر گذشته بود که ویروس کرونا برای نخستین بار درچین و تمامی جهان انتشار یافت و تا کنون دست کم منجر به مرگ 936095 نفر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید