تحریم‌های جدید آمریکا علیه افراد و شرکت‌های ایرانی و مسئولان حزب الله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

آمریکا پنجشنبه 17 سپتامبر تحریم های تازه ای را علیه ایران و لبنان به مورد اجرا گذاشت که به گفته خبرنگار العربیه مشمول شمار زیادی از افراد در تهران شده است.

این تحریم‌های تازه در مورد دو شرکت مرتبط با حزب الله و مسئولان شورای اجرایی این حزب اعمال گردید.

47 شخصیت حقیقی و حقوقی ایرانی

در بیانیه خزانه داری آمریکا در مورد این تحریم‌ها علیه ایران آمده است که تحریم ها علیه 47 شخصیت حقیقی و حقوقی ایران اعمال شده که در شبکه تهدید های سایبری نقش دارند.

در این بیانیه خاطر نشان شده که این جهات، 15 کشور در خاورمیانه و شمال آفریقا و افزون بر صدها شخصیت حقیقی و حقوقی در 30 کشور دیگر را از طریق آفریقا، آسیا، اروپا و آمریکای شمالی، هدف اقدامات خود قرار دادند

حزب الله و توطئه به همراه مسئولان لبنانی

در خصوص موضوع لبنان، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود اعلام کرد که این کشور نسبت به هدف قرار دادن حزب الله و طرفداران آن متعهد است که از منابع لبنان درحالی سوء استفاده می کنند که مردم لبنان از نقص خدمات، دچار ناراحتی و رنج هستند.

در این بیانیه آمده است: « حزب الله به همراه مسئولان لبنانی از جمله یوسف فنیانوس وزیر پیشین أمور عمومی و حمل و نقل در واگذاری قرار دادهای دولتی به ارزش میلیون ها دلار به دو شرکت توطئه کرده اند که امروز هدف تحریم ها قرار گرفته و زیر نظر شورای اجرایی حزب الله قرار دارند».

در ادامه بیانیه تاکید شده شورای حزب الله مبالغی را به عنوان سود از این شرکت ها به دست می آورد.

این در حالی است که وزارت خزانه داری آمریکا در 8 سپتابر جاری، تحریم هایی را علیه علی حسن خلیل و یوسف فنیانوس وزرای پیشین لبنانی به دلیل دست داشتن آنها در روند فساد و همکاری با حزب الله اعمال کرد که از سوی واشنگتن به عنوان سازمانی تروریستی قلمداد می شود.

مسدود کردن دارایی‌ها و تحریم‌های جنایی

به موجب این تحریم ها، تمامی دارایی های علی حسن خلیل وزیر پیشین دارایی و یوسف فنیانوس وزیر پیشین حمل و نقل بلوکه شده و مجازات‌های جنایی نیز در مورد هر شخصی اعمال خواهد شد که تراکنش های مالی با این دو نفر داشته باشند.

استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا پیشتر هشدار داده است که «آمریکا از مردم لبنان در مطالبات اصلاح طلبانه آنها حمایت کرده و از تمامی راه‌های موجود برای هدف قرار دادن تمامی جهاتی استفاده خواهد کرد که اقدام به سرکوب و سوء استفاده از مردم لبنان کنند».

از سوی دیگر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که واشنگتن مسئولان لبنانی را که از وظایف خود در قبال مردم لبنان تخطی کرده اند، مورد بازخواست قرار خواهد داد.

او افزود که همه کسانی که با حزب الله تعامل داشته اند، در فساد شریک بوده و روند تامین بودجه «تروریسم» را تسهیل کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید