کشته شدن دست‌کم 58 تن در پی وقوع دو کشتار در جمهوری دمکراتیک کنگو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر کشور دولت اقلیم جمهوری دمکراتیک کنگو جمعه 11 سپتامبر 2020 در گفتگو با خبرگزاری فرانسه از کشته شدن 58 نفر در پی وقوع دو کشتار در اقلیم ایتوری در شمال شرق جمهوری دمکراتیک کنگو خبر داد.

به گزارش فرانس پرس ادگیو گیدی وزیر کشور جمهوری دمکراتیک کنگو گفت که دو حادثه کشتار در ایالت ایرومو در جنوب اقلیم کنگو به وقوع پیوسته که سه‌شنبه در اولین کشتار 23 تن و پنج‌شنبه در دومین کشتار 35 تن جان خود را از دست دادند.

وزیر کشور جمهوری دمکراتیک کنگو در این رابطه گروه مسلح تشکیل شده در کشور اوگاندا موسوم به «ائتلاف نیروهای دمکراتیک» را متهم کرد که در ارتکاب این دو کشتار نقش دارد که باعث موج بزرگی از آوارگی و فرار مردم شده است.

وزیر کشور جمهوری دمکراتیک کنگو همچنین عناصر مسلح «ائتلاف نیروهای دمکراتیک» را به عنوان مسئول دو کشتار معرفی کرد که از زیر فشارهای نظامی وارده بر آنها در اقلیم شمال کیفو و همچنین در بینی متواری شده بودند.

ارتش کنگو از نوامبر سال گذشته حملات خود در چارچوب «عملیات گسترده‌ای» را علیه عناصر مسلح گروه شبه‌نظامی «ائتلاف نیروهای دمکراتیک» که در اقلیم شمال کیفو همجوار با اقلیم لایتوری مستقر هستند، ادامه می‌دهد.

از زمان آغاز عملیات نظامی ارتش کنگو علیه شبه‌نظامیان مسلح «ائتلاف نیروهای دمکراتیک» عناصر این گروه شبه نظامی که در بیشه‌زارها پناه‌گرفته‌اند، حملات مستمر خود را علیه غیرنظامیان در ایتوری ادامه می‌دهند.

بنا به یک سازمان محلی متخصص در ثبت آمار قربانیان، این گروه شبه‌نظامی که در اصل جنبش شورشی اوگاندایی هستند از ماه آوریل گذشته تاکنون 890 نفر را کشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size