ترامپ بایدن را «احمق» خواند و بایدن او را « بزدل» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، رقیب انتخاباتی او دوشنبه 7 سپتامبر در سخنرانی سنتی روز کارگر در آمریکا به مواضع یکدیگر تاختند.

به گزارش سی ان ان دونالد ترامپ، رقیبش را «احمق» خواند و گفت:‌ «بایدن به نظر من فرد قابلی نیست، او و آن شریک بسیار لیبرالش، (کامالا هریس) که لیبرال‌ترین فرد کنگره است، این کشور و این اقتصاد را نابود می‌کنند.»

Advertisement

دونالد ترامپ که پیشتر بارها جو بایدن را «جو چرتی» خطاب کرده، افزود که «بایدن می‌خواهد کشور را تسلیم ویروس کند، خانواده‌هایمان را تسلیم چپ‌های افراطی و مشاغل‌مان را تسلیم چین کند.»

رئيس جمهوری آمریکا همچنین گزارش نشریهٔ آتلانتیک را دربارهٔ گفته‌های پیشینش «حقه‌بازی» خواند، گزارشی که در آن نوشته شده بود که او سربازان جان‌باخته آمریکا را «بی‌عرضه» و «بدبخت» خطاب کرده است. ترامپ تأکید کرد که «هیچکس» به اندازهٔ او «برای ارتش و آنها که در راه کشور جان داده‌اند»، احترام قائل نیست.

بر اساس همین گزارش، بایدن که در ادامهٔ کارزار غیرمجازی‌اش راهی پنسیلوانیا شده، در جمع هوادارانش اعلام کرد که ترامپ «خیلی بزدل‌تر از آن بوده» که بتواند از پس ویروس کرونا برآید چون بیم داشته بازار بورس افت کند.

بایدن در روز کارگر با سران اتحادیه‌های کارگری دیدار کرد و طی سخنانی وعده داد که «قوی‌ترین رئيس‌جمهوری حامی کارگران» در تاریخ این کشور خواهد بود.

سخنرانی‌های انتخاباتی دونالد ترامپ در فضای آزاد و با حضور صدها هوادار همراه است و وی معمولا بیشتر از جو بایدن به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد.

از سوی دیگر، کارزارهای بایدن کم‌ سروصدا تر از کارزارهای ترامپ برگزار می‌شود و کارشناسان می‌گویند همین امر یکی از دلایل پیش‌افتادن وی در نظرسنجی‌های اخیر است اما مرز رقابت در شماری از ایالت‌ها بسیار باریک است.

گفتنی است که روز کارگر، یکی از تعطیلات رسمی ایالات متحده و مصادف با نخستین دوشنبهٔ ماه سپتامبر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم