نور بن لادن: اگر بایدن پیروز شود منتظر حملاتی مشابه 11 سپتامبر باشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با توجه به هشدارهای نور بن لادن، برادرزاده اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده و طراح حمله تروریستی 11 سپتامبر در ایالات متحده، اگر جو بایدن نامزد حزب دموکرات به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا انتخاب شود، باید منتظر حمله دیگری همچون حادثه 11 سپتامبر بود.

به نوشته «نیویورک پست» به نقل نور، داعش در دوره دولت اوباما / بایدن گسترش یافت، تا جایی که به اروپا هم رسید. اما دونالد ترامپ با ریشه‌کن کردن تروریست‌ها، پیش از آن‌که فرصتی برای حمله بیابند، نشان داد که از آمریکا و اروپا در برابر تهدیدات خارجی محافظت می‌کند».

نور بن لادن
نور بن لادن

نور بن لادن در سوئیس زندگی می‌کند، اما می‌گوید که قلبش آمریکایی است. او که متولد سوئیس است، با بیان اینکه در انتخابات 2020 از ترامپ حمایت می‌کند، این انتخابات را مهمترین انتخابات برای نسل کنونی توصیف کرد.

نور گفت، «من از زمان اعلام نامزدی ترامپ در روزهای نخستین سال 2015، هوادار او بوده‌ام. من او را از دور مشاهده کردم و همواره عزم راسخ این مرد را تحسین کرده‌ام ... او باید دوباره انتخاب شود ... این امر برای آینده نه تنها آمریکا، بلکه به طور کلی برای تمدن غرب حیاتی است».

برادرزاده اسامه بن لادن در ادامه خاطرنشان کرد، «به تمامی حملات تروریستی که در طول 19 سال گذشته در اروپا اتفاق افتاده نگاه کنید. آنها اعماق ما را به لرزه درآوردند. [اسلام رادیکال] به کل جامعه ما نفوذ کرده است و در ایالات متحده مساله بسیار نگران کننده این است که جریان چپ به طور کامل در کنار افرادی است که این ایدئولوژی را باور دارند».

نور بن لادن اضافه کرد: «وضعیت در امریکا اکنون این‌گونه است که شخصی مانند الهان عمر را دارید که کاملا فعال هستند و از کشورتان نفرت دارند».

كارمن دوفو ماور نور بن لادن
كارمن دوفو ماور نور بن لادن

او در ادامه افزود «به یاد دارم که الهان عمر، خواهان بخشودن 13 نفر از نیروهای تازه نفس داعش شده بود که در ایالت زادگاهش مینه سوتا، جذب تشکیلات داعش شده بودند».

کارمن دوفور نویسنده سوئیسی مادر نور بن لادن و پدرش يسلم بن لادن برادر ناتنی اسامه بن لادن او است. دوفور و يسلم در سال 1988 از هم جدا شدند و نور در سوئیس بزرگ شد.

 يسلم بن لادن پدر نور بن لادن
يسلم بن لادن پدر نور بن لادن
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید