ترامپ: با ایجاد 10.6 میلیون فرصت شغلی در 4 ماه رکورد زدیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که دولتش با ایجاد 10.6 میلیون فرصت شغلی در عرض تنها 4 ماه یک رکورد جدید ثبت کرد.

دونالد ترامپ روز جمعه چهارم سپتامبر هم اعلام کرده بود که 1.37 میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد کرده و نرخ بیکاری به 8.4 درصد کاهش داده است.

گزارش هفتگی وزارت کار آمریکا که به دقت از سوی بسیاری دنبال می‌شود، روز جمعه نشان داد که فرصت‌های شغلی در حوزه‌های غیرکشاورزی در ماه گذشته 1.371 میلیون افزایش یافته است. در ماه ژوئیه نیز این آمار شاهد افزایشی 1.734 میلیونی بود. نرخ بیکاری در آمریکا هم که در ماه ژوئیه 2020 معادل 10.2% بود، در ماه جاری به 8.4% رسید.

خبرگزاری رویترز به نقل از تحلیلگران پیش‌بینی کرد که در ماه آگوست هم 1.4 میلیون فرصت شغلی دیگر ایجاد شود و نرخ بیکاری به 9.8% برسد.

بسیاری از شرکت‌ها که در حوزه‌های مختلف از حمل و نقل گرفته تا صنایع تبدیلی اعلام کرده‌اند تعداد کارکنان خود را کاهش داده و یا به شکل موقت آنها را اخراج می‌کنند. این موضوع فشار زیادی بر کاخ سفید و کنگره برای ادامه مذاکرات در زمینه بسته‌های کمک‌ مالی می‌آورد.

آمار فرصت‌های شغلی و نرخ بیکاری از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش روست که در آن دونالد ترامپ به نمایندگی حزب جمهوری‌خواه و جو بایدن به نمایندگی حزب دموکرات به مصاف هم می‌روند.

رکورد افزایش فرصت‌های شغلی در ماه ژوئن 2020 ثبت شد و تنها در یک ماه 4.791 میلیون فرصت شغلی در آمریکا ایجاد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید