وزیر خارجه آلمان از احتمال تحریم روسیه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان به تازگی گفت، کشورش احتمالا روسیه را تحریم خواهد کرد.

به گزارش روزنامه بیلد، «هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان، گفت که اگر روسیه در زمینه مسمومیت «الکسی ناوالنی»، منتقد صاحب‌نام کرملین، توضیحات لازم را ارائه نکند، برلین این کشور را تحریم خواهد کرد.

ماس در گفت‌وگو با روزنامه بیلد گفت: «اگر طی روزهای آینده روسیه درباره ماوقع شفاف‌سازی نکند، مجبور خواهیم شد با هم‌پیمانان‌مان این کشور را تحریم کنیم.»

وی افزود که هر تحریمی که بر سر آن با اعضای اتحادیه اروپا توافق شده باید اعمال شود.

قبل از این نوربرت راتگن، متحد برجسته آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان 3 سپتامبر هشدار داد که اگر اتحادیه اروپا نتواند علیه روسیه به دلیل مسمومیت آلکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف اقدام کند، اهمیت و تاثیرش زیر سوال می‌رود.

دولت آلمان 2 سپتامبر اعلام کرد که نتیجه آزمایش‌های سم‌شناسی در یک آزمایشگاه نظامی این کشور شواهد معتبری از مسموم شدن آلکسی ناوالنی با عنصری از گروه سم اعصاب نوویچوک را نشان می‌دهد.

پس از اعلام این موضوع دولت روسیه به طور گسترده از سوی کشورهای مختلف محکوم شد.

ناوالنی ماه گذشته پس از آنکه حین پرواز از منطقه سیبری به سوی مسکو ناگهان ناخوش شد و به اغما رفت، برای مداوا به برلین منتقل شد. او از آن زمان در کما است.

تیم دستیاران او می‌گویند وی به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس‌‍جمهوری روسیه مسموم شده است. اما کرملین این ادعا را رد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید