یونیسف برای کشورهای فقیر واکسن کرونا می‌خرد

گسترده‌ترین و سریع‌ترین برنامه خرید و واردات واکسن در جهان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یونیسف «صندوق کودکان ملل متحد» اعلام کرد برای کشورهای فقیر و کم‌درآمد واکسن کرونا می‌خرد؛ اقدامی که می‌تواند گسترده‌ترین و سریع‌ترین برنامه خرید و واردات واکسن در جهان باشد.

در پی تولید شدن واکسن‌های متعددی که می‌توانند به عنوان واکسن اصلی و داروی کووید19 معرفی شوند، یونیسف با همکاری صندوق تحول تابع سازمان بهداشت کشورهای آمریکایی تلاش‌های خود برای خرید و واردات واکسن کرونا برای 92 کشور کم درآمد را آغاز کرده و تلاش‌های این کشورها برای خرید واکسن را حمایت می‌کند.

یونیسف همچنین به عنوان هماهنگ‌کننده خرید واکسن در 80 کشور ثروتمند که اعلام کرده‌اند به کشورهای فقیر در این زمینه کمک خواهند کرد، فعالیت می‌کند.

در این زمینه یونیسف با سازمان جهانی بهداشت، ائتلاف واکسن‌ها Gavi، ائتلاف ابتکارات آمادگی در مقابل بیماری‌ها، سازمان بهداشت کشورهای آمریکایی، بانک جهانی، موسسه ملیندا و بیل گیتس و شرکای دیگر همکاری می‌کند.

هنریتا فور مدیر اجرایی یونیسف گفت: «این یک همکاری همه جانبه میان دولت‌های، سازندگان و شرکای متعددی برای مقابله با دنیاگیری کووید 19 است. ما با هم می‌کوشیم تا واکسن تولید شود و یونیسف از توان بی‌مانند خود در زمینه توزیع واکسن استفاده کرده تا توزیع آن را تضمین کند و پس از تولید واکسن آن را به شکل امن و سریع و عادلانه به همه کشورها برساند.»

یونیسف بزرگترین مشتری واکسن جهان است و سالانه یک میلیارد دوز از واکسن‌های مختلف برای ایمن‌سازی‌های دوره‌ای و واکشن به بیماری‌های واگیر در 100 کشور دنیا می‌خرد. یونیسف همچنین شریک اساسی ائتلاف واکسن‌ها Gavi است و در 20 سال گذشته واکسن‌های حیاتی را برای بیش از 760 میلیون کودک فراهم و از مرگ 13 میلیون کودک جلوگیری کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید