قاضی دادگاهی در آمریکا اجازه تسلیم فراری دهندگان کارلوس غصن به ژاپن را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

قاضی یک دادگاه در ایالات متحده آمریکا حکم امکان تسلیم یک پدر و پسر آمریکایی که به کارلوس غصن مدیر اجرایی سابق شرکت خودروسازی نیسان در فرار از ژاپن کمک کرده بودند را صادر کرد.

دونالد کابیل قاضی دادگاهی در بوستون آمریکا دفاعیات مایکل تیلور که در گذشته جزو نیروهای ویژه ارتش آمریکا فعالیت داشته و همچنین پسرش پیتر تیلور برای جلوگیری از امکان تسلیم‌ شدنشان به ژاپن را نپذیرفته و بدین وسیله امکان تسلیم آنها از سوی وزارت خارجه آمریکا به ژاپن را فراهم ساخت.

پل کیلی وکیل مدافع این پدر و پسر آمریکایی گفت که این دو شهروند آمریکایی اموری را به وزارت خارجه ارائه خواهند از جمله « قهرمانی و شجاعتی» که مایکل تیلور داشته و نیز «مخالفت همیشگی ژاپن با تسلیم شهروندانش به آمریکا» که قاضی دادگاه به آنها توجهی نکرده است.

کارلوس غصن مدیر اجرایی سابق شرکت خودروسازی نیسان که به اتهام تخلف‌های مالی در ژاپن محکوم و بازداشت شده بود پس از آزادی با قید کفالت به کمک افرادی از ژاپن به لبنان گریخت.

دادستان آمریکایی همچنین اسنادی را به دادگاه ارائه کرده بود که نشان می‌دهد کارلوس غصن بیش از 860 هزار دلار پول به شرکتی که دو نفر آن را اداره می‌کنند و به کمک به کارلوس غصن برای فرار از ژاپن مظنون هستند، حواله کرده است.

تیلور و پسرش که در چارچوب پرونده‌ای در ایالت ماساچوست در تلاش برای آزادی با قید وثیقه و عدم تسلیم‌شان به ژاپن بودند به نقش آنها در فراری دادن کارلوس غصن از ژاپن پی برده شد.

بنا به شواهدی که دادستانی به دادگاه ارائه داده دو سند شامل حواله‌های مالی به تاریخ اکتبر گذشته و به مبلغ کلی 860.500 دلار از حساب بانکی مرتبط با کارلوس غصن در پاریس برداشت و به نام شرکت «بروموت فوکس»که توسط تایلور و پسر 27 ساله‌اش اداره می‌شود واریز شده است.

مایکل تیلور و پسرش پیتر تیلور در ماه مه گذشته و به درخواست کشور ژاپن به ظن کمک به فرار کارلوس غصن بازداشت شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید