مکرون: تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت باید با مشارکت بین‌المللی انجام شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه که در بیروت پایتخت لبنان به سر می‌برد، شامگاه سه‌شنبه اول سپتامبر 2020 گفت که تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت باید با مشارکت بین‌المللی انجام شود و کارآگاهان لبنانی در این زمینه با فرانسه همکاری می‌کنند.

مکرون که در یک نشست خبری سخن می‌گفت تاکید کرد که باید به ملت لبنان کمک کرد و فرانسه تا کنون 1000 تن کمک‌های انساندوستانه به لبنان فرستاده است و مقامات لبنانی هم باید از این فاجعه درس بگیرند.

رئیس‌جمهوری فرانسه گفت که نیروهای سیاسی لبنان قول داده‌اند در عرض 2 هفته روی تشکیل دولت این کشور و نقشه راهی برای اصلاح بانک مرکزی و سیستم بانکی به توافق برسند.

مکرون شامگاه سه‌شنبه دیدارهای متعددی با نیروهای سیاسی لبنانی برگزار کرد و در ساعت 8 شب به وقت محلی در یک نشست خبری حاضر شد.

یک منبع نزدیک به ریاست‌جمهوری فرانسه اعلام کرد که مکرون به شکل جداگانه‌ای با رهبران همه احزاب لبنانی دیدار می‌کند و گفتگوهای جدی و طولانی با آنها دارد.

رئیس‌جمهوری فرانسه روز دوشنبه به رهبران سیاسی لبنان هشدار داد که اگر در 3 ماه نتوانند کشور را در مسیر جدیدی قرار دهند، تحریم‌هایی علیه آنها وضع خواهد کرد. او همچنین به فشارهایش برای اجرای اصلاحات در کشوری که تحت بحران شدید اقتصادی قرار دارد، افزود.

این دومین سفر مکرون در یک ماه گذشته به بیروت است. او همچنین به مناسب صدمین سال تاسیس حکومت، یک درخت سدر بر زمین کاشت؛ درختی که نماد کشوری است که در حاضر با بزرگترین تهدید برای بی‌ثباتی از زمان جنگ داخلی تا کنون مواجه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size