ترامپ: خشونت در کینوشا تروریسم محلی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه سه‌شنبه اول سپتامبر 2020 گفت که خشونت در کینوشا تروریسم محلی است و نیروهای انتظامی برای کنترل خشونت در این شهر تلاش زیادی می‌کنند.

او در نشست خبری که بلافاصله پس از رسیدن او به شهر کینوشا برگزار شد، گفت که بیش از 87 درصد از مردم خواهان اقدامات فعال پلیس هستند.

او پیش از این از متعرضان در پورتلند و ویسکانسن انتقاد کرده و آنها را اراذل و اوباش خوانده بود.

رسانه‌های آمریکا گزارش کردند که ترامپ سوار بر هواپیمای ریاست‌جمهوری این کشور به شهر کینوشا در ایالت ویسکانسن رفت. او همچنین از محکوم کردن فردی که به تیراندازی به سوی مردم و کشتن دو نفر در کینوشا متهم است، سرباز زد و گفت که در حال دفاع از خود بود.

ترامپ پیش از سفر به کینوشا درباره مردمی که در اعتراض به کشته شدن «جیکوب بلیک» تجمع کرده بودند، گفت: «آنها آنارشیست‌، فتنه‌گر، اراذل و اوباش، اخلالگر، دزد هستند و مردمان خوبی نیستند.»

او در صفحه توئیترش نوشت: «به کینوشا ویکسانسن می‌روم تا از نیروهای انتظامی و ارتش ملی به خاطر کار خوبی که انجام داده‌اند، تشکر کنم.»

او در ادامه نوشت: «از 6 روز پیش خشونت متوقف شد؛ از لحظه ورود ارتش... بسیار متشکرم.»

میزان محبوبیت دونالد ترامپ در ماه‌های گذشته با چالش‌های جدی مواجه شد که یکی از مهم‌ترین دلایل آن شیوه برخوردش با تظاهراتی بود که پس از مرگ #جورج_فلوید صورت گرفت.

درگیری‌ها در پورتلند هم از روز دوشنبه و پس از درگیری معترضان با پلیس محلی آغاز شد و به یکی از موضوعات مهم و موثر بر روند انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مبدل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید