.
.
.

کیلی کرافت در گفت‌وگو با العربیه: به ایران اجازه دستیابی به سلاح را نمی‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کیلی کرافت نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد شامگاه پنج‌شنبه 27 اوت 2020 تاکید کشورش به ایران اجازه دستیابی به سلاح را نخواهد داد.

کیلی کرافت نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد شامگاه پنج‌شنبه در گفتگوی اختصاصی با «العربیه» توضیح داد که ایران سلاح را برای تروریسم به کار می‌برد و دستیابی تهران به سلاح بدترین چیزی است که ممکن است اتفاق بیافتد.

کرافت در ادامه گفت که واشنگتن بر اساس قطعنامه2231 صادره از شورای امنیت تحریم‌های موسوم به «سناپ بک Snapback» را در 20 سپتامبر آینده عملیاتی خواهد کرد.

کیلی کرافت همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا به تعهداتش برای اجرای تدابیر قانونی در این زمینه عمل کند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل همچنین هر کشورش که به ممنوعیت ایران از دستیابی به سلاح رای ندهد را شریک جرم دولتی دانست که مسئول اول تروریسم در جهان است.

پیش از این مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی بر شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بود که «تحریم‌ها علیه ایران در نیمه‌شب 20 سپتامبر آینده (30 شهریور) بازگردانده خواهند شد».

وزیر خارجه آمریکا در توضیح نحوه عملکرد قطعنامه 2231 شورای امنیت، خاطر نشان کرد «اگر عضوی از اعضای شورای امنیت، قطعنامه‌ای را برای ادامه کاهش تحریم‌ها ارائه دهد، آمریکا با آن مخالفت خواهد کرد و چنانچه هیچ قطعنامه ای ارائه نشود، تحریم‌ها تا 20 سپتامبر آینده علیه ایران ادامه خواهد یافت. نحوه عملکرد قطعنامه 2231 شورای امنیت به این شکل است.»