اگر عینکی هستید از کدام ماسک‌ها باید استفاده کنید؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بسیاری از نهادهای بهداشتی در جهان استفاده از ماسک را در کنار رعایت فاصله اجتماعی از مهم‌ترین اقدامات مبارزه با کرونا و منع انتقال آن میان افراد مختلف توصیف کرده‌اند، اما استفاده از ماسک برای افرادی که از عینک استفاده می‌کنند، مشکلاتی هم در پی دارد، مانند بخار زدن شیشه‌های عینک.

برای حل این مشکل دو شرکت ژاپنی همکاری کرده و ماسکی ساخته‌اند که مانع رسیدن بخار بازدم به شیشه‌های عینک شده و استفاده از آن مشکلی در زمینه دید و مشاهده برای افراد عینکی ایجاد نمی‌کند.

به گزارش روزنامه آساهی شینبون ژاپن یک عینک‌ساز ژاپنی با همکاری یک طراح لباس توانسته‌اند ماسکی بسازند که مناسب افراد عینکی باشد. این دو شرکت پیش از رسیدن به طرح نهایی، 20 طرح دیگر را امتحان کردند.

این ماسک بینی افرادی که از آن استفاده می‌کنند را به شکل کامل می‌پوشاند و منفذی حدودا یک سانتی‌متری در ناحیه چانه دارد. این موضوع سبب می‌شود بازدم افراد از این منفذ خارج شده و به سمت بالا و شیشه‌های عینک نرود.

ماسک جدید از پولیستر ساخته شده و این امر موجب سبک‌تر شدن آن شده و مانع چسبیدن ماسک به صورت می‌شود. این ماسک در 3 سایز و 3 رنگ ارائه شده و گفته شده که بین 20 تا 30 بار می‌توان آن را شست و مجددا استفاده کرد.

سازندگان این ماسک همچنین ادعا کرده‌اند که تنفس و سخن گفتن هنگام استفاده از این ماسک در مقایسه با دیگر ماسک‌ها آسان‌تر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید