ریاست صحت عامه هرات: یک شفاخانه کووید19 به دلیل کاهش آمار کرونا بسته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ریاست صحت عامه (بهداشت) ولایت هرات در غرب افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، در این روزها آمار کرونا در این ولایت 50 درصد کاهش یافته است و شفاخانه (بیمارستان) اختصاصی کوید 19 غوریانی نیز بسته شد.

در این اعلامیه آمده: «شفاخانه سیصد بستر کووید19 غوریانی به نسبت کاهش پنجاه فیصدی بیماران نیازمند به عرضه خدمات شفاخانه ای جهت صرفه‌جویی منابع دولت حسب فیصله جلسه ولایتی مبارزه با ویروس کرونا و کمیته حالات اضطرار ریاست صحت عامه هرات مسدود شد».

در ادامه این اعلامیه ذکر شده: «هم‌شهریان عزیزی که مریضان وخیم وشدید دارند به شفاخانه‌های شهید رازی واقع سرک گازرگاه و مفلح واقع ساحه شیدایی شهر هرات مراجعه نموده و از خدمات شفاخانه‌ای اختصاصی بیماران کووید19 مستفید گردند».

در همین حال، محمد رفیق شیرزی سخنگوی ریاست صحت عامه ولایت هرات امروز شنبه اعلام کرد، طی 24 ساعت گذشته 92 مورد مشکوک ویروس کرونا در این ولایت آزمایش شد که از این میان 35 مورد آن مثبت می‌باشد و دو بیمار نیز فوت کردند.

شیرزی اضافه کرد، در مجموع پنج هزار و 948 مورد مثبت کرونا در ولایت هرات ثبت شده است که از این میان 217 بیمار جان باختند و چهار هزار و 368 بیمار دیگر بهبود یافتند.

به گفته سخنگوی ریاست صحت عامه ولایت هرات، در حال حاضر 68 بیمار کرونا در این ولایت تحت بستر هستند که وضعیت بهداشتی 19 بیمار وخیم است.

شایان ذکر است که براساس گزارش وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان در مجموع 37 هزار و 551 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان یک هزار و 370 بیمار جان باختند و 27 هزار و 166 بیمار دیگر بهبود یافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم