آمریکا: موضع ایران درباره تحریم‌های تسلیحاتی یاوه‌گویی محض است

ایران برای بی‌ثبات‌سازی منطقه دست به سلاح خواهد برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کیلی کرفت نماینده ایالات متحده آمریکا در شورای امنیت، روز سه‌شنبه 11 آگوست 2020 به العربیه گفت؛ در رای‌گیری هفته آینده درباره تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، کشورها دو گزینه حمایت از تروریسم یا صلح را پیش رو خواهند داشت.

کرفت تاکید کرد که دولت دونالد ترامپ خطرات ناشی از عدم تمدید این تحریم‌ها را درک می‌کند و موضع ایران درباره برداشته شدن این تحریم‌ها یاوه‌گویی محض است.

کشورها دو گزینه پیش روی دارند؛ یا حمایت از تروریسم یا صلح

او به رای‌گیری درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که هفته‌ آینده برگزار خواهد شد، اشاره کرد و گفت که کشورها دو گزینه حمایت از تروریسم یا صلح را پیش رو خواهند داشت.

با این‌حال کرافت از تلاش‌های واشنگتن برای تمدید این تحریم‌ها خبر داد و گفت که واشنگتن همه اقدامات لازم برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی را انجام خواهد و از شورای همکاری کشورهای عربی خلیج برای موضع حامی این کشورها از تمدید تحریم‌های تسلیحاتی تشکر کرد.

او در ادامه گفت که ناکامی از گزینه‌های آمریکا نیست و واشنگتن گزینه‌های متعددی علیه ایران دارد که اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران یکی از این گزینه‌های موجود است.

ایران برای بی‌ثبات‌سازی دست به اسلحه خواهد برد

نماینده آمریکا در شورای امنیت تاکید کرد که آمریکا عدم دسترسی ایران به هر گونه سلاح اتمی برای نصب روی موشک‌هایش را تضمین می‌کند و تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، این کشور را از توسعه تکنولوژی‌های اتمی باز می‌دارد.

کرفت گفت هر دولتی که در لبنان روی کار آید، باید مانع دسترسی حزب‌الله به تسلیحات شود، زیرا ایران برای بی‌ثبات‌سازی منطقه دست به اسلحه خواهد برد و ایران باید مسلح‌سازی حزب‌الله که بخشی از دولت سابق لبنان بود را متوقف کند.

کرفت به نقش ایالات متحده در حمایت از لبنان اشاره کرده و توضیح داد: «ما بزرگترین حامی لبنان بوده‌ایم و همیشه در کنار این کشور ایستاده‌ایم... ملت لبنان شایسته آینده بهتری است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم