سازمان جهانی بهداشت: اگر دست از مقابله با کرونا برداریم دوباره حمله خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه 10 آگوست 2020 اعلام کرد ویروس کرونا که جهان را در نوردیده اشکال موسمی دارد و اگر نهادهای بهداشتی کشورهای دنیا دست از مقاومت بردارند، بازگشته و دوباره حمله خواهد کرد.

دکتر مارک راین، مدیر برنامه اورژانس این سازمان گفت که غرب اروپا و مناطق دیگری باید به سرعت با موج جدید انتشار کرونا مقابله کنند.

آمار خبرگزاری رویترز نشان می‌دهد تا کنون 19.2 میلیون نفر در سرتاسر جهان به کرونا مبتلا شده و 729 هزار و 883 نفر نیز به همین دلیل جان باخته‌اند.

تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت پیش‌بینی کرد در هفته جاری تعداد مبتلایان از مرز 20 میلیون نفر گذشته و تعداد قربانیان نیز به 750 هزار نفر برسد.

ادهانوم در یک نشست خبری گفت که در پس این آمارها «مقدار زیادی درد و رنج نهفته» اما هنوز علیرغم انتشار بیماری در برخی مناطق و کشورها «جوانه‌های سبز امید» وجود دارد.

او هیچ استراتژی جدیدی برای مبارزه با کرونا اعلام نکرد و تنها بار دیگر تاکید کرد که «رهبران باید در اتخاذ اقدامات پیشگیرانه و شهروندان در اجرای این اقدامات پیش‌قدم شوند.» او از نیوزلند به عنوان یک الگوی جهانی نام برد. این کشور روز گذشته صدمین روز خالی از کرونا را جشن گرفت.

رئیس سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اقدامات اخیر بریتانیا و فرانسه در زمینه قرنطینه هدفمند و الزام استفاده از ماسک، از این اقدامات به عنوان نمونه خوب استراتژی‌های پیشگیرانه برای ممانعت از افزایش شمار مبتلایان نام برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم