پمپئو: دستیابی ایران به سامانه‌های تسلیحاتی چین تهدیدی علیه منطقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا بامداد یکشنبه 9 اوت 2020 با بیان این‌که دستیابی ایران به سامانه‌های تسلیحاتی از حزب کمونیست چین تهدیدی علیه منطقه است، اعلام کرد ایران همواره بزرگترین کشور حامی تروریست در جهان خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری‌ها مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا بامداد یکشنبه هشدار داد که ورود چین به ایران ثبات خاورمیانه را برهم خواهد زد.

Advertisement

پمپئو شامگاه چهارشنبه 5 اوت 2020 تاکید کرد ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه آینده و علی‌رغم مخالفت روسیه و چین پیش‌نویس قطعنامه‌ای برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی اعمال شده بر ایران را به شورای امنیت ارائه خواهد داد.

پمپئو خطاب به خبرنگاران گفت که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا «با وسیله یا روشی دیگر» تمدید تحریم‌های تسلیحاتی اعمال شده بر ایران را تضمین خواهد کرد.

این در حالی است که برایان هوک مسئول سابق گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا پیش‌تر گفته بود که دونالد ترامپ به وضوح گفته که «ایران به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت».

هوک در اظهاراتش گفته بود که « عدم دستیابی ایران به تسلیحات باعث ایجاد ثبات در منطقه خاورمیانه خواهد شد».

برایان هوک با ذکر این که «ایران حامی تروریسم است و تلاش کرد تا سعودی را هدف قرار دهد»، در این رابطه افزود: «ممانعت از دستیابی ایران به تسلیحات باعث می‌شود ایران نتواند با استفاده از جنگ‌های نیابتی همسایگانش را هدف قرار دهد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم