دفاع پمپئو از حق لبنانی‌ها در مطالبه انجام تحقیقاتی شامل و شفاف درباره انفجار بیروت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی تشدید فشارهای اذهان عمومی داخل لبنان در مطالبه انجام تحقیقاتی بین‌المللی جهت آگاهی از جزئیات فاجعه 4 اوت 2020 ناشی از انفجار 2750 تن از ماده نیترات آمونیوم انبار شده در بندر بیروت که بیش از 154 کشته، 60 مفقود و نزدیک به 5000 مجروح در پی داشته، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شنبه 8 اوت 2020 در حمایت از خواسته‌ مردم لبنان در این زمینه با تاکید این‌که «لبنانی‌ها حق دارند از آنچه اتفاق افتاده مطلع شوند» خواستار انجام تحقیقاتی فراگیر و شفاف درباره فاجعه انفجار بندر بیروت شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت مردم لبنان حق دارند از جزئیات آن چه اتفاق افتاده مطلع شوند و خواستار پاسخگویی باشند و دولت باید به ایمنی شهروندانش اولویت دهد.

Advertisement

وزیر خارجه آمریکا همچنین بر ابراز همدردی کشورش با خانواده‌های قربانیان انفجار بیروت تاکید کرد و گفت:« بابت از دست دادن جان‌ها در این فاجعه هولناک که منجر به ویرانی بزرگی در بیروت شده، غمگین هستیم».

افزون بر این پمپئو تاکید کرد که آمریکا با هدف بهبودی از این مصیبت دردناک به کمک‌ به مردم لبنان ادامه خواهد داد.

شایان ذکر است در حالی که علاوه بر مردم بسیاری از سیاسیون و نمایندگان پارلمان لبنان نیز به دلیل عدم اعتماد به دولت حسان دیاب خواستار اجرای تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بیروت شده‌اند، میشل عون رئيس جمهوری لبنان اما تاکید کرده که انجام تحقیقات بین‌المللی به دلیل روند طولانی دسترسی به حکم (قضایی) منجر به گم شدن حقیقت خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم