تاکید ترامپ بر مشارکتش در کنفرانس پاریس برای کمک به لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 7 اوت 2020 در تماسی تلفنی با میشل عون رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد در کنفرانسی که بنا به دعوت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه یکشنبه آینده در پاریس برای کمک به لبنان و تقدیم کمک‌های فوری به این کشور برگزار خواهد شد، شرکت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه در تماسی تلفنی با میشل عون رئیس جمهوری لبنان بر ایستادن ایالات متحده آمریکا در کنار لبنان در این شرایط تاکید کرد و افزود که کمک‌های فوری در راستای همبستگی با مردم لبنان به این کشور ارسال خواهد شد.

دونالد ترامپ با بیان این‌که آنچه اتفاق افتاده حادثه‌ای هولناک و تکان دهنده است بر حمایت ایالات متحده از لبنان در این فاجعه تاکید کرد و به ارسال 3 هواپیمای آمریکایی حامل کمک‌های غذایی، دارویی و مواد دیگر به لبنان اشاره کرد و گفت « بیشتر کمک‌ خواهیم کرد و هر کمکی امکان‌پذیر است».

ترامپ همچنین با اشاره به این که با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه درباره لبنان گفتگو کرده گفت که «او (مکرون) محبت زیادی برای لبنان قائل است و من نیز احساسی قوی در قبال لبنان دارم و با شما و در کنار شما خواهیم ایستاد».

ترامپ افزود کشورش تیم متخصص در زمینه وضعیت‌های فوق‌العاده و کمک‌ها دارد و به زودی به لبنان اعزام خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین جامعه لبنانی‌های مقیم ایالات متحده و اعضای آن را تحسین کرد که در غم و اندوه حادثه‌ای نشسته‌اند که برای خانواده‌ها و آشنایان‌شان در بیروت اتفاق افتاده است.

کنفرانس پاریس

ترامپ مجددا بر ایستادن آمریکا در کنار لبنان در هر شرایطی تاکید کرد و گفت در کنفرانسی که بنا به دعوت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه یکشنبه آینده در پاریس برای کمک به لبنان با هماهنگی فرانسه و تقدیم کمک‌های فوری به این کشور برگزار خواهد شد، شرکت خواهد کرد.

ترامپ همچنین افزود:« کمک‌های خیلی زیادی خواهیم کرد و مطمئن باشید که ایالات متحده آمریکا در کنار شما است».

میشل عون رئیس جمهوری لبنان در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و ابراز احساسات و همبستگی او با مردم لبنان در این شرایط و ارسال کمک‌هایی در حمایت از این کشور، گفت این چیزی ناشناخته‌ نیست زیرا که روابط دوجانبه، روابطی تاریخی و قوی است.

میشل عون همچنین افزود که جامعه لبنانی‌ها در آمریکا با قدمت و فعال هستند و روابط دوجانبه لبنان و آمریکا را به هم مرتبط می‌کند.

در این گفتگوی تلفنی عون همچنین شرحی را درباره اطلاعات فراهم شده درباره انفجار در بندر بیروت و خسارت‌های ناشی از آن که به ساختارهای زیربنایی شهر وارد آمده و نیز ویرانی‌هایی که در بخش‌های مختلف شهر به بار آورده، ارائه داد.

دونالد ترامپ پیش‌ از این در گفتگویی با همتای فرانسوی‌اش امانوئل مکرون همکاری چندجانبه با دیگر کشورها برای ارسال کمک‌های فوری به لبنان را مورد بررسی قرار داد.

جود دیری معاون سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت که رهبران دو کشور آمریکا و فرانسه تلفنی درباره انفجار در بندر بیروت لبنان گفتگو و درباره تلفات انسانی و ویرانی‌های به بار آمده عمیقا ابراز اندوه کردند.

کمک‌های فوری

کشورهای جهان به سرعت کمک‌هایی فوری را به لبنان ارسال کردند و از جمله آنها اعزام تیم‌های پزشکی و دهها تن‌ مواد غذایی و دارویی را به این کشور تقدیم کردند.

ایالات متحده اما تاکنون کمک‌هایی به لبنان ارسال نکرده است. ترامپ از اولین روز وقوع انفجار بیروت، آمادگی کشورش برای ارسال کمک‌ به لبنان را اعلام کرد اما تاکنون هیچ‌گونه جزئیاتی درباره هر گونه بسته‌های کمک‌های آمریکا به لبنان منتشر نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم