دونالد ترامپ: پلیس فدرال قبل از پاکسازی آشوب‌گران پورتلند را ترک نخواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شنبه یکم اوت 2020 اعلام کرد که پلیس فدرال قبل از پاکسازی آنارشیست‌های آشوب‌گر پورتلند را ترک نخواهد کرد.

ترامپ پیش‌تر تاکید کرده بود که افسران پلیس فدرال چنانچه ضرورت اقتضا کند با قدرت به آنارشیست‌های آشوبگر در شهر پورتلند واکنش نشان نشان خواهد داد.

Advertisement

موضع ترامپ در این رابطه باعث ناآرامی‌های هر چه بیشتری شده به طوری که در ابتدا از مقامات محلی خواسته تا به گفته او شهر را از حضور آنارشیست‌های آشوبگر پاکسازی کنند و در این زمینه تهدید کرد که «گارد ملی» را به این شهر اعزام خواهد کرد.

موضوع حضور نیروهای فدرال آمریکایی در پورتلند پس از دوره‌ای تنش‌ها و اعتراضات میان مقامات ایالت اورگن آمریکا و دولت دونالد ترامپ، با عقب‌نشینی تدریجی نیروهای پلیس فدرال از این شهر وارد مرحله تازه‌ای شد.

این در حالی است که دموکرات‌ها این گام را در مسیر درست ارزیابی کرده و وزارت امنیت کشور گفته که نیروهای فدرال آمریکا تا محقق شدن امنیت به اقدامات‌شان در این شهر ادامه خواهند داد.

به نظر می‌رسد شهر پورتلند که به کانون اعتراضی بسیار خطرناکی تبدیل شده، اکنون به صحنه‌ای برای سنجش میزان قدرت دو حزب دموکرات و جمهوری ‌خواه آمریکا مبدل گشته است.

این طرح که از سوی حاکم دموکرات این ایالت تهیه شده در جهت عقب راندن آنچه «نیروهای اشغال‌گر» خوانده شده‌اند، پیشنهاد شده است.

از سویی وزارت امنیت داخلی آمریکا گفت که اقدامات عناصر فدرال در جهت تحقق امنیت ادامه خواهد داشت و گفت که این گام نشان دهنده روح همکاری است.

اخیرا پوشیدن لباس‌های نظامی توسط برخی مردم شهر پورتلند آمریکا و تردد آنها در سطح شهر همراه با حمل سلاح باعث بروز گروه‌های مسلح و ایجاد رعب و وحشت در میان ساکنان شهر شده که با ادامه این اوضاع بر عزم دولت ترامپ برای ادامه باقی گذاشتن نیروهای پلیس فدرال در این شهر افزود.

با این وجود تحلیل‌گران بر این باورند که تظاهرکنندگان معترض ادامه حضور نیروهای فدرال آمریکا را باعث تنشج بیشتر این شهر دانسته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم