پمپئو: غفلت شورای امنیت دست ایران را برای خرابکاری در خاورمیانه بازتر می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر أمور خارجه ایران تاکید کرده است که «ایران در کشتی‌ها در تنگه هرمز مین‌گذاری می‌کند، به تاسیسات نفتی پادشاهی سعودی حمله موشکی می‌‌کند، برای حوثی‌ها سلاح می‌فرستد، و از رژیم نامشروع مادورو حمایت می‌کند. اگر شورای امنیت غفلت کند، ایران دست بازتری برای خرابکاری در سرتاسر خاورمیانه و جهان خواهد داشت.»

مایک پمپئو روز پنجشنبه 30 ژوئیه در جلسه بررسی بودجه درخواستی وزارت خارجه آمریکا در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: «ما نظام ایران را آن طور که هست می‌بینیم، یعنی یک متخاصم و نه یک قربانی. ما روی کارزار فشار حداکثری متمرکز شدیم.»

پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، از کارزار فشار حداکثری به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دولت پرزیدنت ترامپ نام برد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: «از ماه مه سال 2018، درآمدهای نفتی، که برای رژیم حیاتی است و از آن برای تروریسم و برنامه‌های غیرقانونی هسته‌ای هزینه می‌کند، را تا 90 درصد کاهش دادیم.»

پمپئو گفت: «ما کشورهای جهان را از راه دیپلماسی، علیه آن‌ها متحد کردیم؛ شاهد آن تحریم حزب‌الله توسط کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی است. همچنین، آمادگی نظامی خود را در برابر تهران نشان داده‌ایم.»

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به این‌ که «هنوز کارهای بیشتری باید انجام شود»، از شورای امنیت سازمان ملل خواست تحریم تسلیحاتی ایران را، که 18 اکتبر منقضی می‌شود، تمدید کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید